Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Filtr

Teatromani w Teatrze Rozrywki

Czwartkowe popołudnie 25.10.2018 r. Teatromani 6-stki wraz z nauczycielką E. Rudzką spędzili w Teatrze Rozrywki. Na deskach chorzowskiego teatru obejrzeli musical PRODUCENCI wg filmu Mela Brooksa z 1968 roku. Dwóch żydowskich hochsztaplerów szykuje skok na kasę w niecodziennym stylu: chcą wystawić na Broadwayu przedstawienie, które padnie w dniu premiery. Po takiej spektakularnej plajcie zebrane na produkcję spektaklu pieniądze pozostaną w ich kieszeniach.

XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”

Nasza szkoła, już tradycyjnie, włączyła się w świętowanie Dnia Papieskiego. Oprócz katechez tematycznie poświęconych nauczaniu Jana Pawła II, uczniowie włączyli się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz Fundacji: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Teatromani we Wrocławskiej Operze

Sobotę 13 października Teatromani,  a może lepiej brzmi Melomani 6-stki spędzili we Wrocławiu.  Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy mgr E. Rudzkiej. Na deskach jednej z najbardziej cenionych Oper w Polsce - Operze Wrocławskiej obejrzeliśmy NABUCCO Guseppe Verdiego, w adaptacji scenicznej reżysera młodego pokolenia Cezarego Ibera.
"Nabucco" to szczególna opera w dorobku włoskiego kompozytora.

Teatromani w Teatrze Rozrywki

Niedzielne popołudnie Teatromani naszej szkoły spędzili w Teatrze Rozrywki. Na deskach chorzowskiego teatru obejrzeli spektakl familijny "KOT W BUTACH". Jacek Bończyk i Zbigniew Krzywański uzupełnili ponad trzystuletnią historię o współczesne wątki i melodyjne, pełne radosnej energii piosenki. W ten sposób, stara bajka o gadającym zwierzaku, który pomaga wzbogacić się najmłodszemu z trzech synów młynarza, nabrała nowych znaczeń i bogatej oprawy. Uczy dzieci, jak osiągnąć sukces, jak odnaleźć się we współczesnym świecie.Ciągle jednak pozostaje opowieścią o sile przyjaźni i potrzebie pielęgnowania marzeń. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy Pani E. Rudzkiej. Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów i ich rodziców do grona Teatromanów.

 

NAUCZYCIEL NA MEDAL

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem. Takich nauczycieli z województwa śląskiego docenimy i nagrodzimy w akcji Nauczyciel na Medal!

Z naszej szkoły zostali nominowani przez Państwa:

 Liczymy na Państwa głosy!

Czytaj więcej: https://dziennikzachodni.pl/

Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego

We wrześniu bieżącego roku odbył się Szkolny Konkurs Fotograficzny "Wspomnienia z wakacji". Miło nam poinformować, że I miejsce zdobyła Dominika Kisiel, II - Julia Kempa. Jury przyznało także dwa wyróżnienia, które otrzymały: Katarzyna Katra oraz Natalia Pyrc. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. Organizatorki konkursu

XVII DZIEŃ PAPIESKI – „Idźmy naprzód z nadzieją!”

Jak co roku w październiku świętowaliśmy Dzień Papieski. Rozważaliśmy słowa św. Jana Pawła II o wartości pielęgnowania w codziennym życiu nadziei i radości. Uczniowie naszej szkoły włączyli się także w przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, organizowanej w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

UROCZYSTOŚCI LISTOPADOWE

99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - UROCZYSTOŚCI OFICJALNE
9 LISTOPADA
godz. 10:00Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach
                       
Msza święta w intencji Ojczyzny
godz. 11:10Kapliczka u zbiegu ulic Brynicznej i Słonecznej - składanie kwiatów
10 LISTOPADA
godz. 10:00 - pomnik Trójkąt Trzech Cesarzy - składanie kwiatów,
                      śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku, pieczenie kiełbasek
godz. 12:30CKZiU Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskie ul. Wawel 1
                       
składanie kwiatów
11 LISTOPADA – MACZKI
godz. 9:00 – Maczki, kościół św. Piotra i Pawła - Msza święta w intencji Ojczyzny
godz. 10:00Maczki ul. Krakowska, Popiersie Tadeusza Kościuszki - składanie kwiatów
godz. 10:30Maczki Krzyż Wolności - składanie kwiatów, śpiewanie pieśni patriotycznych
godz. 12:00Katedra Wniebowzięcia NMP ul. Kościelna - Msza Święta w intencji Ojczyzny.
godz. 16:00 - Lapidarium Armii Krajowej, Zagórze–Mec, ul. Popiełuszki 44
                      
Obchody Święta Niepodległości
 
W ramach uroczystości odbędzie się Msza Święta za Ojczyznę, śpiewanie patriotycznych pieśni; ognisko i poczęstunek kiełbaskami pokaz musztry klas mundurowych ZSO nr 14, harcerzy, występ artystyczny IX LO, atrakcje przygotowane przez Stowarzyszenie Paramilitarne Pancernik oraz  zwiedzanie lapidarium, zbiórka publiczna na renowację sztandaru harcerzy  z 1906 roku.

Dzień Edukacji Narodowej - 14 października 2017

W tym uroczystym dniu życzymy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu sukcesów i satysfakcji w wykonywaniu obowiązków zawodowych oraz radości w życiu osobistym.

W przededniu Dnia Edukacji Narodowej odbyły się uroczyste spotkania społeczności uczniów szkoły z Nauczycielami, uświetnione programami artystycznymi w wykonaniu klas czwartych szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.

Teatromani 6-tki rozpoczęli sezon teatralny...

Sobotę 7 października 2017 r. miłośnicy teatru naszej szkoły wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką  spędzili w Warszawie. Na deskach Teatru Narodowego młodzież obejrzała spektakl ''Dowód na istnienie drugiego''. W rolach głównych wystąpili: Jan Englert (na zdjęciu), Kamila Baar, Cezary Kosiński, Monika Dryl.

Zaproszenie do udziału w konkursie z zakresu techniki

Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie "SPRAWNE  RĘCE - MĄDRA GŁOWA PT. ŚWIĄTECZNA CHOINKA"

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt z Anną Szaszkowską (nauczycielem techniki  i informatyki) - sala nr 13 w budynku przy ul. Legionów 21.

 CELEM KONKURSU JEST:

  • rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży,
  • pielęgnowanie tradycji związanych z okresem ŚWIAT BOŻONARODZENIOWYCH,
  • kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie wyobraźni, uzdolnień i inwencji twórczej.

Dzień Edukacji Narodowej w Sali Koncertowej przy ZSM

W poniedziałek 17 października br. w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych odbyły się miejskie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji przedstawiciele władz miasta wręczyli dyrektorom i nauczycielom nagrody i gratulacje.

XVI Dzień Papieski „Bądźcie świadkami miłosierdzia”

 

Społeczność SP nr 6 włączyła się w coroczne obchody Dnia Papieskiego. Na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę pieniężną.

Pasowanie na ucznia klas pierwszych w roku szkolnym 2016/2017

Puk, puk to ja, mały uczeń pierwszaczek. Puk, puk to ja, taki dzielny uczniaczek... Słowami tej pięknej piosenki rozpoczęło się uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych.

Uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

W czwartek w auli szkolnej spotkaliśmy się by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystą akademię przygotowały klasy IV a i IV b pod opieką swoich wychowawczyń: pani Joanny Błażusiak-Dudały i pani Krystyny Miki.

XV Dzień Papieski: „Jan Paweł II - Patron Rodziny”

Z okazji Jubileuszowego Dnia Papieskiego z radością młodzi z SP 6 włączyli się w ogólnopolską zbiórkę publiczną na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy Kochanym Rodzicom za wsparcie akcji, bez waszych otwartych serc nie mogłaby się odbyć!

Pasowanie na ucznia klas pierwszych

 

W dniu 14 października br. odbyła się w naszej szkole uroczystość "Pasowanie na ucznia klas pierwszych". W towarzystwie przybyłych gości rozśpiewane pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie.

Nasza wyprawa do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic

10 października grupa dzieci i młodzieży z SP nr 6, a także jej absolwentów przeżyła wspólnie piękną wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje,

a nową bez ustanku zdobywa,

ten może być nauczycielem innych.

 

Konfucjusz

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi

życzymy: takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości na co dzień oraz tego, aby praca z dziećmi była źródłem satysfakcji i społecznego uznania. 

 

                                                                      Samorząd Uczniowski

Dzień Edukacji Narodowej

13 października cała społeczność szkoły uczestniczyła w uroczystej akademii przygotowanej przez klasę VC pod opieką mgr B Kleczko z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W czsie uroczystości Nauczycielom wręczono nagrody Dyrektora Szkoły.

NUDNA MATEMATYKA 2014

24 i 26 września uczniowie klas IV, V i VI naszej szkoły uczestniczyli w pierwszym etapie XXIII edycji wojewódzkiego konkursu NUDNA MATEMATYKA. Konkurs odbywał się w aulach Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Matematyki Fizyki i Chemii.

Pierwszy dzwonek

2 września odbyła się uroczystość powitania klas 1. Przy akompaniamencie "Pierwszego dzwonka", który zabrzmiał specjalnie dla nich wkroczyli w mury naszej szkoły

Sztuka bycia razem, czyli Wakacje z Bogiem w Zakopanem

W 51-osobowej wspólnocie w stolicy Tatr z radością przeżyliśmy kolejny  wakacyjny turnus zorganizowany przez Parafię św. Barbary w Sosnowcu, (w oazie wzięło udział 34 uczniów z SP nr 6). Każdy z 11 rekolekcyjnych dni spędziliśmy rozważając poszczególne tajemnice różańca św.

Na czerneńskim szlaku

27 września Koło misyjno-maryjne pielgrzymowało do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, k. Krakowa. Najpierw poznaliśmy historię powstania sanktuarium, które ukryte pośród pięknego lasu, na jednym ze wzgórz Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na tzw.

Mistrzostwa Świata Siatkarzy 2014r

30 sierpnia rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Siatkarzy 2014r. Szóstka kibicuje polskiej reprezentacji.

Rozpoczęcie roku klasy II-VI

1 września 2014 roku o godzinie 9:00 uroczystą akademią przygotowaną przez klasy 3 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po akademii wszyscy uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.  

Rozpoczęcie roku klasy I

1 września 2014 roku o godzinie 11:00 powitaliśmy uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów kl. 3A tegorocznych uczniów klas pierwszych i ich rodziców.

INFORMATYKA - POSZUKAJ W INTERNECIE - 2 klasy gimnazjum

TECHNIKA - praca domowa 3 klasy gimnazjum - rzutowanie

INFORMATYKA - praca domowa - szyfrowanie

Treść zadania

 

Pomocna tabela nr 1:

Pomocna tabela nr 2:

TECHNIKA - praca domowa 3 klasy gimnazjum - pismo techniczne

Napisz na papierze milimetrowym pismem technicznym tekst wg poniższego wzoru. Staraj się zachować wymiary podane na lekcji. Przypominam je poniżej. Proponuję wybrać pismo wysokie na 10 mm lub 7 mm.

Uwaga:

Obrazek jest tylko rysunkiem poglądowym - wykonanym komputerowo - proszę go potraktować jedynie jako wzór tekstowy.

 

Koła zainteresowań

KOŁA   ZAINTERESOWAŃ

rodzaj zajęć

prowadzący

dzień

godzina

sala

Koło Teatralne

Kowalik Bożena

wtorek

14:35-16:10

27

Koło Kulturoznawcze

Kuc – Bednarczyk Agata

środa

14:35-15:20

76

Koło Dziennikarskie

Katarzyna Kukla

środa

13:40-14:25

77

Klub Europejski

Michna Joanna

czwartek

14.35-15:20

26

Szkolne Koło Wolontariusza

Bączkiewicz Anita, Mika Olga

środa

7:10-7:55

31

Koło Muzyczne

Ślefarska Barbara

czwartek

14.35-15:20

33

Tenis Stołowy

Szydło Stanisław

środa

czwartek

17:00-19:00

17:00-19:00

sala gimnastyczna

sala gimnastyczna

Gimnastyka
Akrobatyczna

Flak Ilona

Rokita Beata

czwartek

7:00-7:55

sala gimnastyczna

Efektywne Nauczanie

Anna Szaszkowska

środa

14:35-15:20

13

Projekt Erasmus+
(spotkania z uczestnikami)

J. Tice

poniedziałek

8:00-8:45

75

Koszykówka
(dziewczęta)

Karina Pełka

czwartek

14:30-15:30

sala gimnastyczna

Siatkówka 
(dziewczęta)

Marta Siewnak

poniedziałek
czwartek

14:30-15:30
15:30-16:30

sala gimnastyczna

Koszykówka
(chłopcy)

Tomasz Siewniak

wtorek
piątek

15:30-16:30
14:30-15:30

sala gimnastyczna

Zajęcia Techniczne
„VOLT” dla klas II gimnazjum

Anna Madeksza

poniedziałek

7:10-7:55

74

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Koła przedmiotowe

rodzaj zajęć

prowadzący

dzień

godzina

sala

Język polski

Kowalik Bożena

czwartek

14:35-16:10

27

Język polski

Kuc – Bednarczyk Agata

wtorek

14:35-15:20

76

Język polski

Matysek Ewa

piątek

13:40-15:20

73

Język polski

Kukla Katarzyna

wtorek

14:35-15:20

77

Język polski

Ubowska Agnieszka

piątek

14:35-15:20

64

Język angielski

Sołtysik Marta

wtorek

7:10-7:55

62

Język angielski

Adam Michno

piątek

7:10-7:55

75

Język angielski

J. Tice

czwartek

8:00-8:45

75

Język angielski

Noras Michał

czwartek

14:35-15:20

77

Język niemiecki

Janus Alicja

poniedziałek

14:35- 15:20

31

Język niemiecki

Matysek Ewa

piątek

7:10-7:55

73

Historia

Rudzka Elżbieta

wtorek

14:35-15:20

62

Historia

Imiolczyk Ewa

poniedziałek

7:10-7:55

72

WOS + Historia

Michna Joanna

wtorek

14:35-15:20

26

Geografia

Szydło Stanisław

piątek

13:40-14.25

71

Geografia

Michał Sobala

czwartek

14:35-15:20

71

Matematyka

Bałdys Anita

czwartek

14:25-15:10

32

Matematyka

Kałużna Anna

czwartek

7:10-7:55

74

Matematyka

Anita Bałdys

czwartek

14:35-15:20

32

Matematyka

Bożena Widawska

wtorek

14:35-15:20

65

Koło Plastyczne

Beata Porada

środa

14:35-15:20

65

Koło fizyczne

Rynczuk Halina

środa

7:10-8:55

17

Biologia

Renata Rembek

czwartek

14:35-15:20

23

Biologia

Mistrzyk Iwona

wtorek

14:35-15:20

23

Informatyka

Dariusz Markiewicz

piątek

14:35-15:20

13

Chemia

Chemia dla kl.IIIc

Łuszczek Małgorzata

poniedziałek

wtorek

14:35-16:10

14:35-15:20

20

23

TECHNIKA - 3 klasy gimnazjum - teoria

INFORMATYKA - 3 klasy gimnazjum - do lekcji z HTML-a

Szablon HTML - kliknij TUTAJ

Materiały do lekcji szablon strony - kliknij TUTAJ

Tester kolorów

INFORMATYKA - 3 klasy gimnazjum - EXCEL - sprawdzian

pobierz tabelę zadań TUTAJ

pobierz plik do sprawdzianu

INFORMATYKA - 3 klasy gimnazjum - GIMP

INFORMATYKA -zadania Scratch

INFORMATYKA - KL 7 - GIMP

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2015

 Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

 

Koło misyjno-maryjne

Zapraszamy na spotkania Koła misyjno-maryjnego:

we wtorki o godz. 1430- 1530 w sali nr 24 w SP nr 6

Opiekunowie:
s. Jozuela

 

Największym szczęściem człowieka jest znać Pana Jezusa i Jego Mamę oraz mieć czyste serce, w którym Oni mieszkają. Dlatego uczymy się kierować w życiu następującymi drogowskazami:

Smile Dobrze wypełniaj swoje obowiązki

Smile Bądź zawsze radosny

Smile Bądź dobry dla innych

Smile Unikaj zła, dąż do dobrego

Smile Pomagaj rówieśnikom w krajach misyjnych

Nasze hasło: „Jesteśmy światłością świata”

Duchowym i praktycznym drogowskazem naszych tegorocznych spotkań są słowa: 

„Z MARYJĄ GŁOŚMY ŚWIATU JEZUSA”

Samorząd Uczniowski

 

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

1 października 2014 odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali plakaty i prezentacje multimedialne ze swoimi programami wyborczymi.

Wybrano:

Przewodnicząca Szkoły Podstawowej nr 6 - Olga Madeksza (klasa V b)

Zastępca Przwodniczącego –Weronika Planicka (klasa V b)

sekretarz-Emilia Krężel (klasa V a)

 

 SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZACHĘCAMY DO WSPÓŁPRACY

 

 Z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM!

 

                                                   Opiekunowie

Wyprawka szkolna

Pomoc w formie wyprawki szkolnej – dofinansowania do zakupu podręczników skierowana jest do uczniów sosnowieckich szkół podstawowych (uczniowie klas II, III i VI) i szkół ponadgimnazjalnych (uczniowie klas III) oraz wszystkich uczniów słabo widzących, niesłyszących, słabo słyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją), z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera) posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Stypendium socjalne

Do kogo kierowana jest pomoc?

Pomoc w formie stypendium szkolnego może otrzymać:

  • uczeń publicznej lub niepublicznej szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej na stałe zamieszkujący w Sosnowcu, do czasu ukończenia kształcenia nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia, niezależnie od tego w jakim mieście znajduje się siedziba szkoły

Kampanie i programy