Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Filtr

Teatromani we Wrocławiu

Ostatnią ,przedświąteczną sobotę 22 grudnia 2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły spędzili we Wrocławiu. Wyjazd z inicjatywy mgr Elżbiety Rudzkiej wprowadził nas w świąteczny klimat dzięki JARMARKOWI BOŻONARODZENIOWEMU.  Pięknie ozdobiony wrocławski rynek, migające światełka, rękodzieła sprzedawane na straganach zrobiły na nas ogromne wrażenie.  To najładniejszy i największy jarmark w Polsce. Głównym celem Teatromanów była OPERA WROCŁAWSKA.Tutaj na dwie godziny przenieśliśmy się w bajkowy świat DZIADKA DO ORZECHÓW z muzyką Piotra Czajkowskiego -najbardziej rozpoznawalnego rosyjskiego kompozytora.

FINAŁ XV Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”

W finałowej części konkursu wzięło udział 93 uczestników z różnych stron diecezji sosnowieckiej: w kategorii plastycznej nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce. Najwięcej konkursowych dzieł przysłano z Sosnowca, ponadto z Dąbrowy Górniczej, Psar, Dobieszowic, Będzina, Sarnowa, Wojkowic Kościelnych, Jaworzna, Gołaczew, Brudzowic. Gratulujemy także wykonania twórczych i oryginalnych 18 prezentacji w kategorii informatycznej.

Uczta Teatromana

W sobotę 15 grudnia 2018 r. Teatromani 6-stki wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką wybrali się do Warszawy. Przedświąteczny klimat stolicy dodały: piękne oświetlenie Krakowskiego Przedmieście i bożonarodzeniowy jarmark na Starówce. Głównym celem wyjazdu miłośników teatru był tym razem Teatr Ateneum. Tutaj z okazji 90 -lecia istnienia teatru przygotowano dramat "Nad czarnym jeziorem".

Adwentowy Kiermasz Misyjny 2018

Już tradycyjnie, w Adwencie pomagamy polskim misjonarzom, którzy pracują na Czarnym Lądzie. Troszczą się szczególnie o edukację i poprawę warunków życia najmłodszych Afrykańczyków, bo jak mówi afrykańskie przysłowie: „Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba…”
Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie przyjęli nasz szkolny kiermasz misyjny, a wraz z nim wykonane przez nas świąteczne stroiki i ozdoby choinkowe. 

Teatromani w Teatrze Ludowym

W sobotę 8.12.2018 r. Teatromani naszej szkoły wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką pojechali do Krakowa,  by na deskach Teatru Ludowego obejrzeć spektakl DZIECKO DLA ODWAŻNYCH. Atutem przedstawienia jest kameralna scena w ratuszowej wieży z XIV wieku w samym sercu rynku. To właśnie tutaj miłośnicy teatru 6-stki miło spędzili czas . Komedia w obsadzie małżeństwa Schimschaimerów opowiada o perypetiach młodych ludzi związanych z macierzyństwem.

Teatromani w Teatrze Muzycznym

Niedziela 2.12.2018 r. była dla uczniów naszej szkoły pełną przygód, musicalową przygodą. W tym dniu Teatromani 6-stki z inicjatywy mgr Elżbiety Rudzkiej udali się do Łodzi, by na deskach Teatru Muzycznego obejrzeć spektakl w reżyserii Jakuba Szydłowskiego "MADAGASKAR-MUSICALOWA PRZYGODA". Wyjazd został zorganizowany w ramach zbliżającego się Mikołaja dla chętniej młodzieży i rodziców.

Zaproszenie na Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA” 2017

Z radością zapraszamy na Finał XIV edycji Diecezjalnego Konkursu „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”, który odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu,

dnia 24 stycznia 2017 r. o godz. 1000.

W finałowej części konkursu wzięło udział 80 uczestników z różnych stron diecezji sosnowieckiej. W kategorii plastycznej nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce. Dziękujemy także, za wykonanie oryginalnych prac w kategorii informatycznej.

Świąteczny czas wkrótce ogarnie NAS

Już dziś uczniowie z klas I-VI mieli przyjemność obejrzeć przepiękne przedstawienie jasełkowe. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowali liczni uczniowie klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Wspólne przygotowanie kart świątecznych

Tradycyjnie już, przed Świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze Gimnazjum nr 16 spotykają się z młodszymi dziećmi, by wspólnie wykonywać kartki świąteczne dla podopiecznych Hospicjum Św. Tomasza. W tym roku 14 grudnia uczennice klas: 2 d i 2 e wraz z opiekunem p. Olgą Miką odpowiedzieli na zaproszenie wychowawczyni kl. 1 a SP nr 6, p. Joanny Matusik-Mosurek i wspólnie z uczniami klasy pierwszej w miłej, wesołej i świątecznej atmosferze zostały wykonane piękne kartki.

Teatromani 6-tki na niedzielnym spektaklu

W niedzielę 17 grudnia 2017 r. miłośnicy teatru naszej szkoły pod opieką mgr Elżbiety Rudzkiej wybrali się do Krakowa. Na deskach jednego z najstarszych teatrów w Polsce obejrzeli spektakl KOPCIUSZEK. Znany wszystkim Kopciuszek w oryginalnej wersji francuskiego dramatopisarza i reżysera Joëla Pommerata to opowieść pełna zaskakujących zwrotów akcji.

Tydzień Kultury Języka Polskiego

W dniach 18-22 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Kultury Języka Polskiego. Miały miejsce ciekawe wydarzenia promujące kulturę, czytelnictwo i przede wszystkim polski język. Uczniowie brali udział w licznych konkursach organizowanych w szkole: Szkolny Konkurs Ortograficzny, Turniej Kultury Języka Polskiego, Konkurs Pięknego Czytania, Rewia Bohaterów Literackich.

Gimnazjaliści uczestniczyli w wyjeździe do Włoch

Młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycielek Justyny Tice oraz Alicji Janus uczestniczyła w wyjeździe do Włoch w ramach międzynarodowego projektu Erasmus +. Szkoła goszcząca z Codogno przygotowała bardzo ciekawy program pobytu. Uczniowie biorący udział w wyjeździe: Martyna Rokita, Igor Flak, Piotr Matysek mieli szansę na poznanie obcej kultury, ćwiczenie języka obcego oraz zdobycie nowego doświadczenia.

Zjazd absolwentów Gimnazjum nr 16

8 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie absolwentów Gimnazjum nr 16 z wychowawcami i wychowawcami wspierającymi. Ubiegłoroczni uczniowie klas trzecich licznie przybyli w progi naszej szkoły, by podzielić się refleksjami na temat edukacji, spotkać się ze znajomymi i w miłej atmosferze powspominać trzyletni czas ich pobytu w naszym gimnazjum. Spotkanie należy do bardzo udanych.

Wyjście do kina na film "Twój Vincet"

8 grudnia 2017 r. chętni uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się do kina Helios na film pt. „Twój Vincent”. Wyjście zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego organizowanego w naszej szkole i stanowiło ostatni punkt działań polonistycznych podjętych w minionym tygodniu. „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie. Polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana została nominowana do Złotego Globu w kategorii najlepszy film animowany.

Adwentowy Kiermasz Misyjny 2017

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy od akcji charytatywnych, których celem było niesienie pomocy innym. Składamy serdeczne podziękowanie dla całej Społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 za życzliwe przyjęcie i wsparcie kiermaszu misyjnego. Dochód w kwocie 721 zł został przekazany na budowę szkoły podstawowej w Gitega (Burundi), prowadzonej przez polskie misjonarki.
Życzymy, aby hojność i szlachetność serc przyniosła Waszym rodzinom pełne miłości i szczęścia Święta Bożego Narodzenia:

„Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty, pomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty…”  (Jan Kasprowicz)

 Szkolne Koło Misyjne 

Rewia bohaterów literackich

W dniu dzisiejszym w naszej szkole w ramach Tygodnia  Kultury Języka Polskiego odbył się konkurs „Rewia bohaterów literackich”. Uczniowie mieli za zadnie wcielić się w dowolną postać literacką i zaprezentować ją przed widownią oraz jury. Ponadto musieli uzasadnić, dlaczego akurat ten bohater literacki został przez nich wybrany. Wszyscy uczniowie pięknie przedstawili swoich bohaterów. Oto wyniki:

Szkolny Turniej Języka Polskiego w naszej szkole

W dniu 5 grudnia 2017 r. w murach naszej szkoły odbył się Szkolny Turniej Języka Polskiego dla uczniów klas VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna, która rozwiązywała zadania dotyczące znajomości języka polskiego. 

Oto wyniki:

Mikołaj w szkole

Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Mikołaja nie zabrakło również w naszej szkole. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego w jego rolę wcielił się Marcel - uczeń klasy 2f, który rozdawał uczniom batoniki. Ze swojej roli wywiązał się doskonale. Serdeczne podziękowania dla Mikołaja. 

Szkolny Konkurs "Ilustracja do wybranego wiersza"

W ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego zorganizowany został Szkolny Konkurs Literacko - Plastyczny: "Ilustracja do wybranego wiersza". Uczniowie mieli za zadanie dokonać plastycznej interpretacji wybranego przez siebie utworu poetyckiego. Oto wyniki konkursu:

Niedzielne popołudnie w teatrze

W niedzielę 3 grudnia 2017 r. grupa miłośników teatru naszej szkoły wraz z nauczycielką E. Rudzką wybrała się do Krakowa. Na deskach Teatru Bagatela uczniowie obejrzeli komedię MAYDAY. Spektakl wg R. Cooneya - współczesnego mistrza farsy zapewnił Teatromanom dwie godziny świetnej zabawy. Poza teatrem uczestnicy brali udział w bożonarodzeniowym jarmarku świątecznym na krakowskim rynku. To była udana niedziela.

Zaproszenie na Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”2016

Z radością zapraszamy na Galę finałową XIII edycji Diecezjalnego Konkursu „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”, który odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu,dnia 10 stycznia 2017 r. o godz. 1000.

63 uczestników zgłosiło się do finałowej części konkursu w kategorii plastycznej oraz informatycznej (nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce). Prace zostały przesłane z różnych stron diecezji sosnowieckiej; najwięcej konkursowych dzieł zostało wykonanych w Sosnowcu, ale także w Dąbrowie Górniczej, Wolbromiu, Dobieszowicach, Dąbiu, Jerzmanowicach, Bukownie, Jaworznie, Bydlinie, Będzinie oraz Sarnowie. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za nadesłanie pięknych i oryginalnych prac.Dzięki Waszej twórczej aktywności świąteczne tradycje i zwyczaje stają się żywe i na stałe wpisują się w poetykę Świąt Bożego Narodzenia w naszych rodzinach i szkołach.
Po uroczystości wręczenia nagród i prezentacjiprac,zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na stronie internetowej SP nr 6 w Sosnowcu. 

A oto laureaci tegorocznej edycji konkursu w kategorii plastycznej oraz informatycznej:

Uczeń

Nauczyciel przygotowujący

Placówka

Natalia Krzykawska,

kl. 6

Kacper Pilarek,

kl. 5

p. Krystyna Kiciak

SP w Dąbiu

Aleksandra Saft,

kl. 4

Oliwia Zając

kl. 3

Monika Kornas,

kl. 6

p. Magdalena Polak,

p. Tamara Pudo,

p. Jolanta Karcz

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Dobieszowicach

Natalia Dużyk,

kl. 4

Natalia Matysek,

kl. 4

p. Teresa Gajda

SP nr 12 w Sosnowcu

Aleksandra Szymczyk, kl. 4,

Jakub Taborowski,

kl. 4

Marta Aksamit,

kl. 5

p. Ewa Felis

 

SP nr 42 w Sosnowcu

Sara Solecka,

kl.1

p. Beata Lis-Pawelec

SP nr 15 w Sosnowcu

Gabrysia Mrozik,

kl. 3

p. Edyta Kuś

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Wolbromiu

Natalia Głowania,

kl. 2

 

p. Barbara Płotnikowska

Zespół Szkół nr 1
w Bukownie

Natalia Barczewska,

kl. 6

p. Ewa Grobelny

SP nr 27 w Sosnowcu

Zofia Fik,

kl. 4

p. Małgorzata Kołodziejczyk,

p. Agnieszka Kurzawa

SP nr 3 w Jaworznie

Dominika Lasa,
kl. 2

p. Katarzyna Bieniek

SP nr 22 w Sosnowcu

Wojciech Szopa,

kl. 1

p. Renata Dusza

SP w Bydlinie

Amelka Krochmal,

lat 6

 

p. Bogusława Seremet

Przedszkole Miejskie
nr 53 w Sosnowcu

 

Laureatom gratulujemy osiągnięć i życzymy wytrwałej pracy nad dalszym rozwijaniem warsztatu artystycznego.
Radosnego kolędowania oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017!

  

                                                                                  Organizatorzy Konkursu

 

Laureaci III Regionalnego Konkursu Recytatorsko – Plastycznego poświęconego poezji ks. Jana Twardowskiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym konkursu dotyczącego twórczości ks. Jana Twardowskiego, pod hasłem: „Kiedy Bóg drzwi zamyka – to otwiera okno.”

Adwentowy Kiermasz Misyjny 2016

Dziękujemy wszystkim Uczniom naszej szkoły za czynny udział w szkolnym kiermaszu na rzecz misji. Drogim Rodzicom i Babciom za wspaniałe wypieki: ciasta, ciasteczka i słodkie babeczki…

Nasze mikołajkowe prezenty dla Sosnowieckiego Hospicjum

Uczniowie SP nr 6 w Sosnowcu zrobili 27 figurek aniołków, które wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym: „Bożonarodzeniowy Anioł”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Bosko w Sosnowcu.

Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”

Z radością zapraszamy na Finał XII edycji Diecezjalnego Konkursu „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”, który odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu, dnia 12 stycznia 2016 r. o godz. 900.

Bożonarodzeniowe Konkursy

Cieszymy się sukcesem Alicji Swobody z kl. 2c, która zdobyła I m. w XIV Regionalnym Konkursie Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa”. Organizatorzy Konkursu: Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Przedszkole Miejskie nr 6 w Będzinie.

Bożonarodzeniowe jasełka klasy I d dla Całej Społeczności Szkolnej

W dniu poprzedzającym przerwę świąteczną spotkaliśmy się wszyscy w auli szkolnej by obejrzeć doroczne jasełka w wykonaniu klasy I d pod opieką wychowawczyni pani Katarzyny Powonski oraz pani Edyty Żybort.

Sukcesy naszych uczniów w konkursach religijnych

1.     XXI Konkurs Wiedzy Biblijnej –znajomość  Ewangelii wg św. Łukasza. Organizator  Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu:

Adwentowy Kiermasz Misyjny 2015

Cieszymy się, ze już od kilku lat na początku Adwentu możemy organizować  w naszej szkole Kiermasz Misyjny. Dziękujemy za każdy dar Waszego serca, który pomaga w apostolskiej pracy misjonarzom w Afryce. Dobro przez nich wyświadczone tysiącom ludzi może zaistnieć dzięki naszemu zainteresowaniu i wsparciu.

Zaproszenie na Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”

Z radością zapraszamy na Finał XI edycji Diecezjalnego Konkursu „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”, który odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu, dnia 20 stycznia 2015 r. o godz. 900.

Mikołajki na sportowo 2014

Jak co rok w naszej szkole odbyły się mikołajki na sportowo. Towarzyszyło im wiele emocji i dobra zabawa.

Adwentowy Kiermasz Misyjny

Serdecznie dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w organizację Adwentowego Kiermaszu Misyjnego oraz wszystkim, którzy zechcieli w nim uczestniczyć. Słowa uznania kierujemy do kochanych Rodziców i Dziadków, którzy jak co roku wspaniałomyślnie przygotowali pyszne wypieki na nasze stoisko.

INFORMATYKA - KL 8 - pomoc do HTML-a

Szablon HTML (UWAGA FOLDER SKOMPRESOWANY. NAJPIERW GO POBIERZ NA DYSK, A DOPIERO POTEM WYPAKUJ GO DO FOLDERU SWOJEJ KLASY ) - kliknij TUTAJ

Materiały do lekcji - KURS HTML - kliknij TUTAJ

Tester kolorów

Akademia Czerniaka - program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je?”

Więcej informacji na stronie http://www.akademiaczerniaka.pl/

Polecane kursy GIMP-a

Kampanie i programy