Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Filtr

Najserdeczniejsze życzenia dla naszych Drogich i Kochanych Mam!

„Kochana Mamo,
Z okazji Twojego święta
Zdrowia, sił i codziennej radości
Wraz ze słowami największej wdzięczności!
Za wszystkie trudy i starania
Składamy dzisiaj podziękowania!”

26 maja, z okazji Dnia Matki, uczniowie klasy 5a,b,c oraz 4d przygotowali upominek w postaci przedstawienia. Śpiewając, tańcząc i recytując wyrazili moc życzeń  i wdzięczności dla wszystkich drogich naszym sercom Mam. Niech nasze gesty życzliwości i miłości trwają cały rok!

Teatromani w Rozrywce

Z okazji Dnia Matki w niedzielę 26.05.2019 r. miłośnicy teatru naszej szkoły spędzili w Teatrze Rozrywki. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy nauczycielki Elżbiety Rudzkiej. Na deskach chorzowskiego Teatru obejrzeliśmy spektakl "Takiej miłości Wam życzę". Długo oczekiwany recital aktorki Teatru Rozrywki, Marty Tadli, to swoista podróż przez życie aktorki.

Uczta Teatromana

Z inicjatywy Pani E.Rudzkiej w sobotę 11.05 miłośnicy teatru naszej szkoły wybrali się do Warszawy .  Tutaj na deskach Teatru Tomasza Karolaka IMKA obejrzeli spektakl POZYTYWNI.
"POZYTYWNI" to szalona opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia w gwiazdorskiej obsadzie. Na tragikomiczną sesję terapeutyczną zaprosili nas Grażyna Wolszczak , Olga Bołądź , Janusz Chabior, Łukasz Simlat oraz reżyser: Krzysztof Czeczot ."POZYTYWNI"  to kultowy już spektakl grany przy nadkompletach publiczności nie tylko na deskach warszawskiego Teatru IMKA ale i w całej Polsce.
Było  śmiesznie i wzruszająco...

Wielkanocny konkurs rozstrzygnięty!

Wielkanocne świętowanie, tak ważne w polskiej tradycji, stało się inspiracją dla szkolnego konkursu na „Najciekawszą ozdobą wielkanocną”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oryginalności, poczucia estetyki oraz wrażliwości na piękno! Dziękujemy kochanym rodzicom i dziadkom za wsparcie dziecięcych zmagań oraz pomoc w podtrzymywaniu tradycji świąt wielkanocnych…
A oto laureaci szkolnego konkursu:
Kategoria klas 4-6:
1m. Maria Szyluk, kl. 5a
2m. Wiktoria Jezierska i Patrycja Okamfer, kl. 4d
3m. Jagoda Szymczak, kl. 4d

Wizyta uczniów w Operze Śląskiej

Jednym z bardziej spektakularnych działań promuzycznych i zarazem pozaszkolnych bez wątpienia jest wizyta uczniów w teatrze operowym. Spektakl w operze to widowisko o szczególnym charakterze, zwykle uczniom nieznane i przez to będące dla nich zupełnie nowym doświadczeniem. Poznanie przez uczniów gatunku operowego w jego realnej formie zdaje się być w sposób naturalny wpisane w powszechną edukację muzyczną. W tym przypadku wszelkie zamienne formy prezentacji (video, TV, a nawet widowisko plenerowe) nie mogą dać tego wrażenia, jakie jest udziałem widza-słuchacza siedzącego w stylowym wnętrzu teatru operowego.

Uroczy Dzień Matki na widowni Romy

Z okazji Dnia Matki w niedzielę 27.05.2018 r. Teatromani naszej szkoły wraz z p. E. Rudzką wybrali się do stolicy, by na deskach najlepszego muzycznego Teatru Roma obejrzeć spektakl PILOCI. Przedstawienie w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową.

Wieczór ze "Skazanym na bluesa"

Z inicjatywy pani Elżbiety Rudzkiej czwartkowy wieczór 24.05.2018 r. Teatromani spędzili w Teatrze im. Wyspiańskiego. Na deskach katowickiego teatru obejrzeliśmy niesamowity spektakl muzyczny "SKAZANY NA BLUESA ", przedstawiający historię Ryszarda Riedla - wokalisty zespołu "Dżem".

MIEJSKA GALA PODSUMOWUJĄCA EDUKACJĘ REGIONALNĄ

24.05.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z dyrektorką Małgorzatą Mike oraz nauczycielką historii Elżbietą Rudzką wzięli udział w Gali podsumowującej edukację regionalną w naszym mieście. Uroczystość odbyła się w Sali Koncertowej "Muza", a rangę jej podnieśli przybyli na nią goście: Arkadiusz Chęciński- Prezydent Miasta, Zbigniew Byszewski - Pierwszy Zastępca Prezydenta, Mateusz Bochenek - pełnomocnik Prezydenta, posłanka na Sejm RP, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie.

Laureaci III edycji Konkursu Literackiego "Żyję zdrowo - beznałogowo"

Laureaci III edycji Konkursu Literackiego „Żyję zdrowo – beznałogowo”organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu z oddziałami Gimnazjum nr 16 oraz GKRPA w Sosnowcu – Zespół ds. Profilaktyki.

I miejsce Ewa Jaworska - Technikum nr 3 w Sosnowcu– opiekun Agnieszka Kotucha
I miejsce Emilia Głowa – IV LO w Sosnowcu ( Gimnazjum nr 25) – opiekun Wioleta Garnik

II miejsce Klaudia Fira – ZSEiI w Sosnowcu ( Gimnazjum nr 15 ) – opiekun Iwona Wilczyńska
II miejsce Maja Fedyniak – Szkoła Podstawowa nr 46 w Sosnowcu – opiekun Katarzyna Gwoździk

III miejsce Emilia Zaporowska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu – opiekun Agnieszka Ubowska
III miejsce Natalia Różewicz – Szkoła Podstawowa nr 32 w Sosnowcu – opiekun Jolanta Lejman

Wyróżnienia:
Nicola Stasiak – CKZiU Technikum nr 6 w Sosnowcu – opiekun Bożena Fulas
Michał Nosal - CKZiU Technikum nr 6 w Sosnowcu – opiekun Bożena Fulas
Piotr Brodowski – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu – opiekun Agnieszka Ubowska
Aleksandra Szczepańska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu ( Gimnazjum nr 16 ) – opiekun Ewa Matysek
Wojciech Straż – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu – opiekun Ewa Matysek

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Z wizytą w sosnowieckiej cerkwi

W ramach lekcji z regionalizmu dnia 22 maja 2018 r. uczniowie klas: 2b, 2f, 2g wraz z nauczycielkami: E. Imiolczyk i E. Rudzką zwiedzili CERKIEW prawosławną pw.św.Wiery, Nadziei, Luby i matki ich Zofii w Sosnowcu. Świątynia poświęcona w roku 1889 zbudowana jest z czerwonej cegły i betonu. Nietuzinkową ciekawostką jest czteropiętrowa dzwonnica umieszczona nad sklepieniem. Fundatorem ośmiu dzwonów jest Henryk Dietel.

Erasmus+, z wizytą w Hiszpanii

Erasmus + „Uczenie się przez całe życie” w „Szóstce”
 Uczniowie naszej szkoły ponownie otrzymali wyjątkową szansę wyjazdu do Almunecar w Hiszpanii. Uczennice 2 i 3 klas gimnazjalnych, pod opieką dwóch nauczycieli – J. Tice i A. Janus, wzięły udział w tygodniowej wizycie w ramach krótkoterminowych wymian grup uczniów. Wizyty te mogły się odbyć dzięki realizacji dwuletniego projektu Erasmus+. Jest to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu.
Podczas wizyty uczennice mogły poznać kulturę i codzienne życie swoich rówieśników.

Diecezjalny Konkurs Literacki i Fotograficzny

Uczeń kl. 4a Adam Żmija zdobył II miejsce w IX edycji Diecezjalnego Konkursu Literackiego i Fotograficznego, w kategorii literackiej. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali. Gratulujemy Adamowi trudnej sztuki wyrażania poezją poszukiwań duchowego bogactwa oraz własnej refleksji nad kondycją współczesnego człowieka. 

Podziękowania dla historyków

Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami historii:

Kinga Szumerowska (opiekun: A. Bączkiewicz)

Mateusz Oleas (opiekun: A. Bączkiewicz)

Alan Lachur (opiekun: E. Rudzka)

Gracjan Lucka( opiekun: E. Rudzka)

Wiktoria Górecka (opiekun: J.Michna)

Paweł Górecki (opiekun: J. Michna)

Uczta Teatromana - "Hamlet"

"Być albo nie być - oto jest pytanie..."

Piątkowie popołudnie Teatromani 6-stki spędzili w Teatrze Stu. Na deskach naszego ulubionego, krakowskiego teatru obejrzeliśmy spektakl HAMLET w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Jeden z najbardziej znanych dramatów Szekspira, arcydzieło teatru elżbietańskiego w Teatrze Stu okazał się prawdziwa ucztą.

Sukces historyków

W dniu 18 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces, uczestnicząc w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno - Muzycznym ''Drogi do wolności - od powstania styczniowego do odzyskania niepodległości''. Konkurs został zorganizowany przez SP nr 17 w Sosnowcu, a jego celem było przybliżenie wiedzy na temat walki Polaków o odzyskanie niepodległości, rozbudzenie zainteresowań historycznych poprzez znajomość pieśni patriotycznych, kształtowanie postaw odpowiedzialności za ojczyznę oraz poznanie udziału mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego w walkach o niepodległość.

Informacja dla kandydatów do oddziałów klas siódmych dwujęzycznych w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu w roku szkolnym 2018/2019

1. Sprawdzian predyspozycji językowych odbędzie się 19 maja 2018r. (sobota) o godz. 10.00.
2. Sprawdzian trwa 60 minut.
3. Kandydaci przystępują do sprawdzianu w budynku szkoły przy ul. Wawel 13 (rejestracja kandydatów: 9.15 – 9.45).
4. Kandydat jest zobowiązany przynieść aktualną legitymację szkolną (lub inny dokument potwierdzający tożsamość) oraz przybory do pisania.

Życzymy powodzenia!

Regionalizm

W ramach lekcji z regionalizmu uczniowie klas 2d i 2e czynnie uczestniczyli w zdobywaniu wiedzy o Małej Ojczyźnie. Zadaniem młodzieży była prezentacja najważniejszych zabytków oraz osób związanych z Sosnowcem. Grupowa praca wymagała współpracy, odnalezienia informacji m.in.: o Janie Kiepurze, Poli Negri oraz Trójkącie Trzech Cesarzy, Cerkwi i Pałacu Dietla.

Wycieczka do stolicy polskich Tatr

"...wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność..." -

W dniach 14-15-16 maja 2018 r. uczniowie klas 7a, 7b, 7c pod opieką: M. Łuszczek, E. Matysek, I. Stangel i E. Rudzkiej brali udział w wycieczce w Tatry. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych oraz zapoznanie młodzieży z najważniejszymi punktami stolicy polskich Tatr.

Teatromani na spektaklu z Hanną Bieluszko

Z inicjatywy pani Elżbiety Rudzkiej Teatromani naszej szkoły tym razem zasiedli na widowni Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, by obejrzeć spektakl "Bóg ja i pieniądze". Monodram w reżyserii Macieja Wojtyszki to wspomnienia i przeżycia świeżo upieczonej emerytki, doprawione szczyptą ironicznego, błyskotliwego humoru. W roli głównej wystąpiła dla nas HANNA BIELUSZKO - aktorka znana młodzieży z seriali telewizyjnych. To było wartościowe popołudnie. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia!

Wyróżnienie dla Karoliny Szmyły

Uczennica klasy VII a Karolina Szmyła zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim "Poezja - mowa uczuć!". Serdeczne gratulacje dla Karoliny. Uczennicę do konkursu przygotowała nauczycielka j. polskiego mgr Ewa Matysek.

Z wizytą w Pałacu Dietla

W dniu 9 maja 2018 r. uczniowie klas: 2a, 2e, 2h wraz z nauczycielkami historii: mgr E. Imiolczyk i mgr E. Rudzką zwiedzili Pałac Dietla. Jest to jeden z najbardziej okazałych obiektów Sosnowca i Zagłębia, XIX - wieczny, dawny Pałac Dietla, po kilkunastu latach konserwacji i remontu, odzyskał swój dawny blask, utracony w mrocznych, powojennych latach.

Gratulacje dla historyków

9 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gali podsumowującej Międzyszkolny Konkurs historyczno - literacki |"Jan III Sobieski - polityk, wódz, człowiek". Laureaci konkursu odebrali nagrody oraz wysłuchali akademii ku czci króla Sobieskiego, patrona Szkoły Podstawowej nr 12 w Sosnowcu, organizatora konkursu.

Lekcja regionalizmu

W ramach lekcji z regionalizmu 8 maja 2018 r. uczniowie klas: 2c i 2d wraz z wychowczyniami: mgr E. Imiolczyk i mgr E. Rudzką zwiedzili sosnowiecką Cerkiew. Lekcję o prawosławiu i powstaniu cerkwi przedstawił młodzieży ksiądz Sergiusz.
Myśl o jej budowie po raz pierwszy pojawiła się w 1887. Zorganizowano składkę wśród sosnowieckich i łódzkich przemysłowców – ludzi tak zasłużonych dla rozwoju Sosnowca, jak: Schoenowie, Heinrich Dietel, Gamper, Kunitzy i in. – przeważnie ewangelików bądź wyznania mojżeszowego, którym zależało na dobrych układach z rosyjską władzą.

GALA LAUREATÓW

27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się uroczysta gala przygotowana przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu z Oddziałami Gimnazjalnymi. Celem uroczystości było podsumowanie konkursów organizowanych przez gospodarzy tego spotkania oraz nagrodzenie 96. laureatów, którzy wykazali swój talent, ciężką pracę i wysiłek, biorąc udział w następujących konkursach:

Rozstrzygnięcie konkursów regionalnych w naszej szkole

28 kwietnia br. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozdanie nagród dla zwycięzców dwóch konkursów: VIII Regionalnego Konkursu  Języka Angielskiego oraz X Regionalnego Konkursu Informatycznego „KOMPUTEROWY GURU”.

Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

INFORMATYKA 3 KL GIM - przykładowe tematy projektowe

Przykładowe tematy do prezentacji multimedialnej:

 

Zasady rekrutacji i kryteria przyjmowania uczniów do klasy siódmej dwujęzycznej w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu w roku szkolnym 2017 /2018

Podstawa prawna:

1.    Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59)

2.    Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz.60)

3.    Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2016 r. poz. 1943
z póź. zm.)

4.    Rozporządzenie MEN z 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół
i placówek (Dz.U. z 2016 r. poz. 610).

Kampanie i programy