Narodowe Czytanie – Nowele Polskie

Opublikowano: wtorek, 10 wrzesień 2019

W sobotę 7 września 2019r.  odbyła się 8 edycja Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczne spotkanie osnute było wokół pisarzy  polskich nowel. Z inicjatywy p. Anny Orkisz kierownika MBP Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Parkowej 1a oraz polonistki SP6  Katarzyny Kukli sympatycy literatury z klas 7 i 8, jak co roku  wspólnie spędzili czas na czytaniu znanych dzieł, rozwiązywaniu literackich rebusów i poznawaniu biografii polskich pisarzy.

Uczestnicy wydarzenia mogli przybić do przyniesionej przez siebie  książki, przygotowaną specjalnie na tę okoliczność pamiątkową pieczęć Narodowe Czytanie – Nowele Polskie.

Uczniowie naszej szkoły chętnie popularyzują czytelnictwo, dlatego i tym razem nie mogło ich zabraknąć w bibliotece.