Pasowanie na czytelnika 2020

Kategoria: Aktualności biblioteczne Opublikowano: poniedziałek, 24 luty 2020 świetlica

Dnia 24 lutego 2020 r. w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów wszystkich klas pierwszych. W tym roku uczennice klas starszych przebrane za książkowe wróżki zaprosiły młodszych uczniów do wspólnych zabaw, których celem było sprawdzenie zarówno wiedzy jak i umiejętności przyszłych pełnoprawnych czytelników.

Wróżki sprawdzały czy dzieci znają litery, czy potrafią czytać, czy znają zasady jakie panują w szkolnej bibliotece, czy znają bajki i baśnie, czy potrafią używać wyobraźni przy czytaniu książek oraz czy umieją je poprawnie porządkować. Miło nam zawiadomić, że wszyscy uczniowie pomyślnie przeszli próby przygotowane przez książkowe wróżki i zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Na dowód tego wydarzenia każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzający jego umiejętności. Serdecznie zapraszamy młodszych uczniów do częstego odwiedzania szkolnego księgozbioru :)