Nowości biblioteczne

Kategoria: Aktualności biblioteczne Opublikowano: środa, 15 kwiecień 2020 świetlica

Szkoła Podstawowa nr 6 wsparła akcję zakupu książek od naszego rodzimego pisarza Dariusza Rekosza. Książki zostały przekazane do księgozbioru biblioteki szkolnej. Zapraszamy do zapoznania się z nabytymi nowościami. W niedługim czasie również zostaną udostępnione audiobooki ww. autora.

Dariusz Rekosz - Pisarz i animator kultury z wykształcenia informatyk, specjalista ds. turystyki i ekonomista. Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w roku 2005 od serii książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność i pozwoliły mu zagościć wśród plejady autorów tego gatunku.

Książki autorstwa p. Rekosza:
1. Pocztówka z Toronto (książka obyczajowa)
2. Pocztówka z Toronto 2 (książka obyczajowa)
3. Tajemnicza szafa (książka o tematyce detektywistycznej)
4. Żółta walizka (książka o tematyce detektywistycznej)
5. Naszyjnik królowej (książka o tematyce detektywistycznej)
6. Mors, Pinky i ostatnia przesyłka (książka przygodowa)
7. Mors, Pinky i archiwum pułkownika Bergmana (książka przygodowa)
8. Mors, Pinky i trzynasta komnata (książka przygodowa)

Zakupione książki autorstwa Bohdana Butenko:
1. Grzyby i Król (pięknie ilustrowana książka dla najmłodszych)
2. Gapiszon i wędzone Morze (pięknie ilustrowana książka dla najmłodszych)