"Psikusy w tekście" - konkurs biblioteczny

Kategoria: Aktualności biblioteczne Opublikowano: wtorek, 12 maj 2020 świetlica

Z okazji Tygodnia Bibliotek szkolna biblioteka zaprasza wszystkich uczniów klas I-VI do konkursu "Psikusy w tekście" (zapraszamy do konkursu zarówno uczniów jak i rodziców - można zadanie wykonać wspólnie). Konkurs jest bardzo prosty :) W dniu 14 maja 2020 r. (czwartek) zostanie udostępnione nagranie jednego z najbardziej znanych wierszy dla dzieci "Lokomotywa" Juliana Tuwima. W nagranym tekście zostało zamienionych 10 słów...

Na czym polega konkurs?

1. Wysłuchaj nagrania "Lokomotywa" Juliana Tuwima znajdującego się na stronie szkoły - kliknij w ikonkę głośnika poniżej.
2. W trakcie słuchania znajdź 10 słów, które zastąpiono innymi.
3. Zapisz zmienione słowa.
4. Uruchom dziennik elektroniczny i znalezione słowa prześlij do nauczyciela Katarzyny Kulesy.
5. PIERWSZYCH 10 OSÓB, które poprawnie podadzą 10 słów, ZOSTANIE NAGRODZONA!

Grafika wektorowa dźwięk głośnik ikona | Wektory w domenie publicznej