Warsztaty genealogiczne dla klas czwarych

Kategoria: Aktualności biblioteczne Opublikowano: poniedziałek, 29 luty 2016 biblioteka6

Klasy czwarte miały przyjemność wziąć udział w warsztatach genealogicznych poprowadzonych przez pana Pawła Całkę - prezesa Zagłębiowskiego Towarzystwa Genealogicznego.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się skąd u pana Pawła taka pasja i w jaki sposób doprowadziła go do działalności w towarzystwie. Ponadto gdzie można uzyskać najbardziej wartościowe informacje o naszych przodkach oraz jak stworzyć swoje własne drzewo genealogiczne przy wykorzystaniu technologii ITC. W trakcie prezentacji czwartoklasiści poznali także najważniejsze fakty "genealogiczne" dotyczące patrona naszej szkoły Juliusza Słowackiego.
Niektórzy z uczniów już w trakcie zajęć zaprezentowali swoje prace, które okazały się bardzo interesujące i pomysłowe jeżeli chodzi o szatę graficzna. Na koniec padło wiele ciekawych pytań oraz wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

Odsłony: 2088