Warsztayty drukarskie w ramach programu "Książka naszych marzeń"

Kategoria: Aktualności biblioteczne Opublikowano: wtorek, 01 marzec 2016 biblioteka6

Wbrew obiegowym opiniom uczniowie lubią czytać książki. A te pozyskane w ramach projektu "Książka naszych marzeń" cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Dlatego też uczniowie klas IV-VI zostali zaproszeni na warsztaty drukarskie,

by osobiście przekonać się jak to dzięki Johanesowi Gutemberg mogą być dziś tak powszechnie dostępne. Każdy miał szansę przygotować linijkę tekstu do druku oraz przygotować grafikę metoda podobna do drzeworytu.