Pasowanie na czytelnika klas pierwszych

Kategoria: Aktualności biblioteczne Opublikowano: środa, 04 maj 2016 biblioteka6

W kwietniu wszystkie pierwsze klasy wzięły udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika.

Zanim jednak uczniowie zostali włączeni w szeregi braci czytelniczej zostali poddani pewnym próbom: odgadywali zagadki dotyczące treści znanych bajek, poznawali sposoby rozpoznawania książek z naszej szkolnej biblioteki czy omawiali zasady właściwego obchodzenia się z książkami. W trakcie uroczystości trwała miła atmosfera, a na jej podsumowanie każdy nowy czytelnik wypożyczył pierwszą książkę na swoją kartę czytelniczą oraz dostał pamiątkowy dyplom i zakładkę. Mamy nadzieję, że od tej pory nie zabraknie Wam zapału do poznawania-czytania nowych pozycji książkowych.