Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

"Aktywna Tablica"

Szkoła Podstawowa nr 6 otrzymała w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna Tablica” dwie tablice interaktywne. Jedna tablica trafiła do pracowni komputerowej znajdującej się w budynku przy ulicy Wawel 13, druga do pracowni językowej mieszczącej się w budynku przy ulicy Legionów 21.
Tablice wykorzystywane są podczas zajęć lekcyjnych, kół przedmiotowych, zajęć dydaktyczno-wyrównawczych oraz rozwojowych.

 

Inspirujące zajęcia z robotyki

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery „Bądź architektem swojego szczęścia” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu brali udział w zajęciach zorganizowanych przez Panią Anetę Miodek. Podczas lekcji uczniowie poznali budowę i możliwości robota edukacyjnego na przykładzie robota mBot. Korzystając z programu mBlock, zapoznali się z interfejsem środowiska programistycznego, służącego do nauki podstaw programowania, wykorzystującego funkcjonalności języka Scratch.

Czytaj więcej...

Escape Room

Skończyła się pierwsza edycja edukacyjnego Escape Room. Wygrała grupa chłopców z klasy 6b, która w rekordowym tempie 10 minut opuściła pokój zagadek. Pozostałym grupom dziękujemy za udział, gratulujemy pomysłowości i cierpliwości w wykonywaniu zagadek.

 

Spotkanie sieci nauczycieli uczestniczących w programie "Aktywna Tablica"

22.03. 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu odbyło się I spotkanie sieci współpracy nauczycieli uczestniczących w programie „Aktywna Tablica”. W ramach spotkania nasi nauczyciele przeprowadzili szkolenie „Wykorzystanie tablicy interaktywnej w nauczaniu przedmiotów matematyczno-informatycznych”.

Czytaj więcej...

Cyfrowobezpieczni

Uczniowie klas szóstych uczestniczyli w wykładzie "Ochrona tożsamości w wirtualnym świecie." przygotowanym przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Sm@rt Family, czyli jak być bezpiecznym w sieci?

Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez uczniów 7 licealistów z VI Liceum im. Janusza Korczaka w Sosnowcu w ramach realizowanego przez nich projekt dotyczącego bezpieczeństwa w sieci oraz nadmiernego korzystania z internetu i telefonów.

Czytaj więcej...

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

W dniu 21 lutego 2018 r. podpisane zostało POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY  pomiędzy Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu, reprezentowaną przez Rektora – prof. WSH dr. Hab. Michała Kaczmarczyka, a Szkołą Podstawową nr 6 w Sosnowcu reprezentowaną przez Dyrektora – mgr Małgorzatę Mike.

Czytaj więcej...

Lekcje z tablicą interaktywną

Tablica interaktywna umożliwia nauczycielom korzystanie z multibooków i ćwiczeń interaktywnych, wzbogaca tym samym proces edukacyjny. Umożliwia wprowadzenie w tok lekcji atrakcyjnych dla uczniów bodźców, na przykład: wyświetlanie materiałów audiowizualnych, stron internetowych, dowolnych plików komputerowych, filmów, programów i gier edukacyjnych oraz prezentacji multimedialnych.

Czytaj więcej...

Zabawa w kodowanie – zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne dla uczniów, sprawdzające możliwości zastosowania tablicy interaktywnej w nauce programowania. W ramach zajęć uczniowie rozpoczęli naukę kodowania w programie mBot umożliwiającym tworzenie programów sterujących Trobotem.

Czytaj więcej...

„English is fun” z tablicą interaktywną

Zajęcia dla uczniów klas młodszych, rozwijające kompetencje językowe dzieci w zakresie języka angielskiego.

Czytaj więcej...

Zajęcia z języka niemieckiego

Tablica interaktywna wykorzystywana jest również na zajęciach języka niemieckiego.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy