Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 oraz

 oddziały Gimnazjum nr 16
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

BIBLIOTEKA I CZYTELNIA

Kategoria: Biblioteka Legionów21 Opublikowano: niedziela, 15 październik 2017 Ewa Matysek

BIBLIOTEKA I CZYTELNIA

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek

8:00 – 14:30

Wtorek

8:30 – 15:20

Środa

8:00 – 13:30

Czwartek

9:20 – 15:20

Piątek

9:20 – 14:30

 

Biblioteka szkolna znajduje się na pierwszym piętrze budynku (sala 58). W skład biblioteki wchodzą wypożyczalnia oraz czytelnia.

W bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Pomieszczenie wyposażone jest w cztery stanowiska komputerowe, z których mogą korzystać uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice w godzinach pracy biblioteki. Dostęp do Internetu jest doskonałym uzupełnieniem księgozbioru biblioteki. Ponadto w pomieszczeniu znajduje się kserokopiarka oraz drukarka.

Biblioteka posiada bogaty księgozbiór. Główny trzon stanowią lektury szkolne,  literatura młodzieżowa oraz beletrystyka. W zbiorach znajduje się wiele nowości wydawniczych, zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W czytelni uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice mogą korzystać z księgozbioru podręcznego, który obejmuje m.in. encyklopedie i słowniki z różnych dziedzin, leksykony, albumy.

 

 

Odsłony: 282

Kampanie i programy