Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 oraz

oddziały Gimnazjum nr 16

BIBLIOTEKA I CZYTELNIA

Kategoria: Biblioteka Legionów21 Opublikowano: niedziela, 15 październik 2017 Ewa Matysek

BIBLIOTEKA I CZYTELNIA

GODZINY OTWARCIA

8:00 – 14:30

8:30 – 15:20

8:00 – 13:30

9:20 – 15:20

9:20 – 14:30

Biblioteka szkolna znajduje się na pierwszym piętrze budynku (sala 58). W skład biblioteki wchodzą wypożyczalnia oraz czytelnia.

W bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Pomieszczenie wyposażone jest w cztery stanowiska komputerowe, z których mogą korzystać uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice w godzinach pracy biblioteki. Dostęp do Internetu jest doskonałym uzupełnieniem księgozbioru biblioteki. Ponadto w pomieszczeniu znajduje się kserokopiarka oraz drukarka.

Biblioteka posiada bogaty księgozbiór. Główny trzon stanowią lektury szkolne,  literatura młodzieżowa oraz beletrystyka. W zbiorach znajduje się wiele nowości wydawniczych, zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W czytelni uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice mogą korzystać z księgozbioru podręcznego, który obejmuje m.in. encyklopedie i słowniki z różnych dziedzin, leksykony, albumy.