Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Rekrutacja do klasy VII - rok szkolny 2017/2018

Kategoria: Rekrutacja do klas VII dwujęzycznych - rok szkolny 2020/2021 Opublikowano: poniedziałek, 03 kwiecień 2017 Aneta Miodek

Informacja dla Rodziców uczniów przyszłorocznych klas VII

W szkołach publicznych (z wyjątkiem szkół artystycznych) mogą być tworzone oddziały dwujęzyczne. W przypadku szkoły podstawowej oddziały dwujęzyczne tworzy się od klasy VII (art. 25 ust. 1 i 2 Ustawy z dn. 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe – Dz. U. 2017r., poz. 59).

Informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 planowane jest utworzenie oddziałów dwujęzycznych na poziomie klasy VII w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu (język obcy – język angielski).

 

 Zgodnie z art. 202 Ustawy z dn. 14 grudnia 2016r. przepisy wprowadzające Ustawę – Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2017r., poz. 60):

1.      Na rok szkolny 2017/2018 przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne do oddziału dwujęzycznego utworzonego w klasie VII ośmioletniej szkoły podstawowej, w pierwszej kolejności przyjmuje się uczniów tej szkoły, którzy:

-       otrzymali promocję do klasy VII; 

-       uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych prowadzony na warunkach ustalonych przez Radę Pedagogiczną.
 

2.      W przypadku większej liczby kandydatów spełniających powyższe warunki, niż liczba wolnych miejsc w oddziale, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:
 

-       wynik sprawdzianu predyspozycji językowych, o których mowa powyżej; 

-       świadectwo promocyjne do klasy VII szkoły podstawowej z wyróżnieniem.
 

3.      W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego postępowania etapu oddział dwujęzyczny nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie kryteria, o których mowa w art. 132 ust. 2 Ustawy – Prawo Oświatowe.
 

4.      W przypadku wolnych miejsc do oddziałów dwujęzycznych w publicznych szkołach podstawowych na trzecim etapie postępowania rekrutacyjnego mogą być przyjęci kandydaci niebędący uczniami tej szkoły, którzy przystąpili do postępowania rekrutacyjnego – zgodnie z wyżej przedstawionymi zasadami. 

Odsłony: 1525

Kampanie i programy