Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Uczta teatromana - Kordian

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: niedziela, 07 kwiecień 2019 Nadhi

W niedzielę 24 marca 2019 r. miłośnicy teatru naszej szkoły pod opieką E .Rudzkiej uczestniczyli w niezapomnianym wydarzeniu - spektaklu KORDIAN wg Juliusza Słowackiego,  wystawionym na deskach Teatru Narodowego.  To najstarszy teatr polski na ziemiach polskich, założony z inicjatywy króla S.A. Poniatowskiego w 1765. "Kordian" , którego mieliśmy przyjemność poznać w warszawskim teatrze chwycił nas za serce.

Jest to opowieść (w formie dramatu) o rozdartym wewnętrznie , samotnym , niezdecydowanym , ale z wysokimi ambicjami , młodym człowieku. W pierwszej części dramatu jest on przedstawiony jako młodziutki, delikatny i nadwrażliwy, znudzony życiem chłopiec. W trakcie utworu jego osobowość ulega zmianie. Traci złudzenia co do otaczającego go świata i znajduje wreszcie cel swojego życia , jakim jest poświęcenie w imię miłości i dobra ojczyzny. Ostatecznie zostaje pokonany przez własne słabości. W Narodowym w niezapomnianej roli Kordiana - Marcin Hycnar. Wystąpili również Danuta Stenka, Grzegorz Małecki , Jerzy Radziwiłowicz,  Ewa Wiśniewska,  Ewa Konstancja Bułhak , Ignacy Gogolewski -cała śmietanka polskich aktorów z którymi mieliśmy okazję porozmawiać po spektaklu . To była prawdziwa uczta Teatromana!

Odsłony: 1256

Kampanie i programy