Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Teatromani w Teatrze Polskim

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: niedziela, 07 kwiecień 2019

W niedzielę miłośnicy teatru naszej szkoły wraz z nauczycielką Elżbietą Rudzką uczestniczyli w wyjeździe do Bielska -Białej. Tutaj wzięli udział w Jarmarku Czekolady,  który po raz trzeci miał miejsce na bielskim rynku. Wieczornym punktem programy był spektakl "BOSKA" w Teatrze Polskim. Na dwie godziny Teatromani przenieśli się w tętniący muzyką świat Nowego Jorku, do pełnego blichtru salonu w Hotelu Ritz, do świetlistego Carnegie Hall. Do miasta, które nigdy nie zasypia. Do dżungli ludzkich marzeń, aspiracji i rozczarowań. Do miasta, które najpierw wykpiło a potem pokochało miłością bezwarunkową łamiący się głos Florence Foster Jenkins.

„Boska!” to słodko-gorzka komedia o „najgorszej śpiewaczce świata”, która mimo braku talentu i słuchu muzycznego zrobiła międzynarodową karierę i występowała w najsłynniejszych salach koncertowych. Nie przejmowała się krytyką, wierzyła w swój talent i mówiła: „ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam”.  Sceniczna opowieść o tej autentycznej postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje, że nawet najbardziej szalone marzenia warto realizować.

W roli głównej wystąpiła Beata Olga Kowalska, aktorka na co dzień grająca w teatrach muzycznych w Łodzi i Warszawie. To był wyjątkowy wieczór. Polecamy!

Odsłony: 1320

Kampanie i programy