Mali artyści, duże talenty

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: środa, 06 kwiecień 2016 Aneta Miodek

Wszystkim uczestnikom konkursów o tematyce religijnej gratulujemy podjęcia wyzwania rozbudzenia w sobie drzemiących talentów oraz próby wyrażenia słowem czy obrazem własnych przemyśleń i emocji. Udział w konkursach rozwija talenty, kształtuje wrażliwość i mobilizuje do pracy, także tej nad sobą. Pomaga też w pogłębionej refleksji o życiu, tradycjach i kulturze – każde z dzieci swoją twórczością wyraża to, co w jakiś sposób dotyka go bezpośrednio lub ze strony otoczenia.

Laureatom konkursów z SP nr 6 życzymy kolejnych sukcesów!

- Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny: Siedem grzechów głównych, organizator Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej:

I miejsce w kategorii literackiej zdobyła Gabriela Gęborek z kl. 6c,

II miejsce w kategorii malarstwo uzyskała Roksana Polańska z kl. 2a.

W uroczystości wręczenia nagród i wernisażu prac udział wziął Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, a gospodarzem całego  przedsięwzięcia była Dyrektor Pałacu Kultury - Pani Małgorzata Majewska. Najlepsze prace można podziwiać na dostępnej przez cały czas wystawie plenerowej umieszczonej na ogrodzeniu z tyłu Pałacu Kultury Zagłębia.

Gniew

Zaczyna się lekkim wietrzykiem

muskając delikatnie o liście

liść o liść potrząsa, wywołując

szelest daleko słyszalny

nie wiesz, kiedy – nagle!

plącze, szarpie

wątłe, samotne gałęzie

by za moment wyrywać

całe pnie z korzeniami

a wokoło cisza

trawa opromieniona słońcem

na którą zlatują się ptaki

by dać piękny koncert

Chciwość

Pieniądze bogactwa sława

ogarnięte w pętli czasu

zamknięte jak prezent

z wyłącznością dla siebie

dla człowieka to ideał

na pozór doskonały

niczym droga

autostrada do nieba

z pięknym horyzontem w oddali

szkoda, że stworzona sama dla siebie

egoistyczna

Ale czy prowadzi do celu?

Czy nie nazbyt drogimi kosztami…

Autor: Gabriela Gęborek, lat 12

Pseudonim artystyczny: Gabi4

kl. 6c, SP nr 6 w Sosnowcu

Nauczyciel prowadzący : s. Jozuela M. Biernat

- Regionalny Konkurs: Zagłębiowskie Pisanki, organizator Muzeum Zagłębia w Będzinie:

II miejsce zdobyła Maria Sprzączkowska z kl. 2d, której nagrodę wręczyła Dyrektor Muzeum Zagłębia – p. Wioletta Mikuła.

- Diecezjalny Konkurs: Najpiękniejsza Palma Wielkanocna, organizator Zespół Szkół nr 2
w Dąbrowie Górniczej:

Wyróżnienie przyznano pracy Adama Krempy z kl. 6a.

- Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej poświęcony Ewangelii wg św. Łukasza, organizator Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu:

Finaliści konkursu: Jakub Ślusarczyk z kl. 6b oraz Jakub Witkowski z kl. 6c. Nagrody zostały wręczone przez P. Elżbietę Fudro – wizytatora Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu oraz P. Zbigniewa Byszewskiego - Pełnomocnika Prezydenta Miasta Sosnowca ds. Oświaty.

- Międzyszkolny Konkurs: Anioł Bożonarodzeniowy, organizator Szkoła Podstawowa nr 29 w Sosnowcu:

Wyróżnienie przyznano Magdalenie Adach z kl. 6a.

- Regionalny Konkurs: Szopka Bożonarodzeniowa, organizator Katolickie Szkoły
w Dąbrowie Górniczej:

I miejsce zdobył Adam Krempa z kl. 6a.