Podsumowanie szkolnej akcji charytatywnej „Mogę i chcę pomagać”

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: niedziela, 09 kwiecień 2017 Aneta Miodek

„Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb (…),
z którego każdy może kęs dla siebie ukroić…” .

Z radością informujemy, iż I miejsce oraz nagrodę główną przyznano uczennicy naszej szkoły – Weronice Ligenza z kl. 2d, a wyróżnienie otrzymała Alicji Wójcik z kl. 3c. Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu, dzieląc się swoim sercem i talentem.

Uczniowie SP nr 6 włączyli się do projektu edukacyjno-charytatywnego: „Mogę i chcę pomagać”, pod hasłem MIŁOSIERDZIE. Celem przedsięwzięcia jest połączenie środowisk szkół naszego miasta w pomocy dla hospicjum sosnowieckiego. Wykonaliśmy 109 „bransoletek miłosierdzia”, które zostały przekazane na rzecz hospicjum. Uroczysta gala podsumowująca odbyła się 6 kwietnia z udziałem honorowych patronów projektu - Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego i Dyrektora sosnowieckiej delegatury Kuratorium Oświaty Mirosławy Kolwas-Soczyńskiej. Organizator projektu ufundował nagrody dla najciekawszych prac, które  wręczyli Pełnomocnik Prezydenta ds. Edukacji Zbigniew Byszewski oraz  prezes Hospicjum Sosnowieckiego im. Św. Tomasza Ap. Małgorzata Czapla.