Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Teatr Rozrywki

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: wtorek, 03 kwiecień 2018 Ewa Matysek

''Patrz
Oto teatr, przyszedłeś, boś chciał,
Bo tu mądrzej lub chociaż zabawniej...
Bo wiadomo, kto gra,
Z kogo śmiech, nad kim łza
I że nic się nie stanie naprawdę...''

Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU, który obchodziliśmy 27 marca miłośnicy teatru naszej szkoły wraz z opiekunką mgr Elżbietą Rudzką wybrali się do Teatru Rozrywki. Na deskach chorzowskiego teatru obejrzeliśmy musical ''Jesus Christ Superstar''.

Przedstawienie stworzone przez dwóch młodych, zaledwie dwudziestokilkuletnich Brytyjczyków, okazało się na przełomie lat 60. i 70. XX wieku jednym z największych przebojów w historii teatru muzycznego, spektaklem na miarę rewolucji Dzieci Kwiatów. Webber i Rice zaproponowali hipisowską wersję Ewangelii — ilustrowaną muzyką rockową opowieść, w której Jezus Chrystus kreowany jest na pierwszego młodzieżowego idola w dziejach świata. Popularność JCHS — mimo zmieniających się mód i tendencji muzycznych — trwa do dzisiaj. W roli głównej wystąpili Maciej Balcar - wokalista kultowej grupy Dżem i Janusz Radek - wokalista z charakterystycznym głosem: kontratenorem. Scenariusz musicalu wprowadził nas w zbliżający się okres Świąt Wielkiej Nocy. 

 

Odsłony: 1394

Kampanie i programy