Teatromani w Teatrze Stu

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: środa, 18 kwiecień 2018 Ewa Matysek

Wtorkowe popołudnie 17.04.2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły wraz z nauczycielką Elżbietą Rudzką spędzili w Teatrze Stu w Krakowie. Na deskach teatru pod dyrekcją Krzysztofa Pluskoty Teatromani obejrzeli ZEMSTĘ wg Aleksandra hr Fredry.

" Zemsta" w Stu to komediowe arcydzieło w mistrzowskiej interpretacji aktorskiej. Papkin Łukasza Rybarskiego, Podstolina Beaty Rybotyckiej, Cześnik Dariusza Gnatowskiego czy Rejent Andrzeja Roga – to znakomicie, lekko i z dystansem, sportretowane Fredrowskie postaci. Bohaterowie "Zemsty" bawią nas do rozpuku, nazbyt wyraźnie jednak zza ich pleców wyglądają całkiem współcześni Cześnicy i Rejenci oraz dzisiejsze Podstoliny. To była wyjątkowa uczta Teatromana. Serdecznie polecamy!