Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Szlakiem Zabytków Ziemi Świętokrzyskiej

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: środa, 25 kwiecień 2018 Ewa Matysek

W dniach 23,24 i 25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas 7 d i 3 c wraz z opiekunami: I. Flak, I. Mistrzyk, E. Rudzką i A. Ubowską uczestniczyli w trzydniowej wycieczce SZLAKIEM ZABYTKÓW ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ. Wyjazd miał charakter edukacyjny. Głównym jego celem było poznanie historii, geologii i przyrody Wyżyny Kielecko - Sandomierskiej. Uczniowie zwiedzili m.in.: Muzeum Minerałów i Samieniałości w Św. Katarzynie, Rezerwat Geologiczny Kadzielnia w Kielcach, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, ruiny Huty Żelaza "Józef " w Samsonowie , przepięknie zachowane ruiny zamku Ossolińskich w Krzyżtoporze.

Duże zainteresowanie wzbudziło najstarsze drzewo w Polsce z Zagnańsku - Dąb Bartek- pomnik przyrody. W kolejnych dniach wycieczki młodzież miała możliwość poznania zabytków urokliwego Sandomierza. Były wśród nich: rynek, ratusz, Zamek Królewski, Brama Opatowska, Ucho Igielne, Trasa Podziemna, Collegium Gostomianum, kościół św Jakuba ( najstarsza, ceglana budowla w Polsce), bazylika katedralna pw NNMP, dom Jana Długosza oraz najpiękniejszy w Polsce Wąwóz lessowy Królowej Jadwigi. Wyjątkową atrakcją był rejs statkiem po Wiśle oraz spotkanie z oryginalnym rycerzem Łukaszem w Zbrojowni, gdzie uczniowie mieli możliwość poczuć średniowieczny klimat z czasów Zawiszy Czarnego. Pobyt w Sandomierzu był świetną okazją do poznania miejsc związanych z popularnym serialem telewizyjnym "Ojciec Mateusz". Integracji klas sprzyjały wspólne spacery, ognisko oraz kontakt z przyrodą na terenie ośrodka agroturystycznego GÓRSKI OGRÓD w Woli Łagowskiej. Wyjazd należał do bardzo udanych, przez cały czas sprzyjała nam piękna pogoda i wspaniałe humory. Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

Odsłony: 1545

Kampanie i programy