Tydzień Promocji Zdrowia

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: sobota, 28 kwiecień 2018 Ewa Matysek

W dniach 10 – 16 kwietnia 2018 r. w naszej szkole, w budynku przy ul. Legionów 21, odbył się TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA. W przedsięwzięcie zaangażowani byli uczniowie wszystkich klas. Odbył się między innymi: koszykarski turniej Miksów, który wygrała drużyna Uśmiechnięte Jabłka w składzie: Szelążek P., Wilińska Z., Klachacz B., Tymoszuk D. W ramach TPZ miała miejsce prelekcja na temat ,, Zdrowe odżywianie i prawidłowa dieta młodego człowieka” prowadzona przez wolontariuszy Klubu Zdrowego Odżywiania.
Uczestnicy mogli usłyszeć wiele rad i zasad zdrowego odżywiania, a w szczególności dotyczące konieczności spożywania śniadań, ilości dostarczania wody do organizmu oraz regularności spożywania posiłków – jako 3 podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Kolejna prelekcja poruszała problem anoreksji i bulimii jako chorób cywilizacyjnych, przygotowana została przez nauczycielkę biologii Iwonę Mistrzyk.

Odbył się także Konkursy Zdrowej Żywności, podczas którego uczniowie przygotowali najładniejszą kanapkę ( zwyciężyła klasa VII b ), pyszne sałatki ( zwyciężyły klasy II c oraz II e ) oraz rzeźby z warzyw i owoców ( klasy III a, III c, III d, III f ). W Zespole Szkół Gastronomicznych w Sosnowcu miały miejsce warsztaty kulinarne dla uczniów realizujących projekt ,,Trzymaj Formę". Warsztaty prowadziła P. Dorota Paszczela – technolog żywienia.
Uczniowie bardzo sprawnie przyrządzali babeczki owsiane oraz koktajl owocowy. W trakcie pieczenia wzięli udział w prelekcji ,, Co zamiast słodyczy?”. Jednym z punktów programu TPZ był konkurs RZUTÓW OSOBISTYCH do kosza. Drużyny klasowe w składzie 4 dziewczęta i 4 chłopców z każdej klasy wykonywały rzuty do kosza w czasie 5 min. Liczyła się ilość celnych koszy. Pierwsze miejsce w klasach siódmych zajęła klasa VII a, klasy drugie – Kl. II c, klasy trzecie – klasa III F. W Sportowym Torze Przeszkód wśród klas siódmych wygrała klasa VII D, wśród klas drugich – kl. II C, a wśród klas trzecich – kl. III G
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w Tygodniu Promocji Zdrowia. Mamy nadzieję, że zaowocuje to umiejętnością dbania o własne zdrowie teraz i w przyszłości. Koordynatorkami projektu są nauczycielki wychowania fizycznego: Ilona Flak i Beata Rokita.