Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Filtr

Teatromani w Teatrze Groteska

Z inicjatywy E. Rudzkiej sobotę 17.11.2018 r. Teatromani naszej szkoły spędzili w Krakowie. Tutaj na deskach Teatru Groteska obejrzeli spektakl "Kandyd czyli Optymizm". To oświeceniowa, satyryczna powiastka filozoficzna uznawana za największe dzieło Voltaire’a i jedno z najważniejszych dzieł literatury francuskiej. Tytułowy bohater, Kandyd, wychowuje się w cieplarnianych warunkach na zamku w Westfalii, gdzie jego mistrz, Pangloss, karmi go filozofią optymizmu.

Szkolny Konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” rozstrzygnięty!

11 listopada zostały uroczyście wręczone nagrody dla laureatów konkursu na „Najpiękniejszy różaniec” oraz  wyróżnienia. Na konkurs napłynęło 58 prac wykonanych w rodzinnych domach uczniów SP nr 6. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie upominków zostało połączone z śpiewem pieśni patriotycznych, wspólnie dzieci z ich rodzinami. Nagrodą dla biorących udział w konkursie był również bal świętych w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych.

Sukces Julii w Diecezjalnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej

11 listopada 2018 roku stanie się datą szczególną. W całym kraju trwały uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszędzie świętowano, w miastach i na wioskach, bo to święto wszystkich Polaków. W te obchody wpisał się również się Koncert Laureatów Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Bolesławiu, zadedykowany tym wszystkim, którzy na ołtarzu Ojczyzny złożyli własne życie.

II miejsce w konkursie kulinarnym

7 listopada 2018 r. uczennice Anna Micek, Julia Daszczyk, Ewa Nieżurawska i Nela Szwedek reprezentowały naszą szkołę na konkursie kulinarnym z okazji 100 - lecia Niepodległości "Słodka nasza Polska cała". Drużyny zaprezentowały wysoki poziom swoich prac i pomysłowości. Drużyna w składzie Ewa Nieżurawska i Nela Szwedek zdobyły zaszczytne II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

INFORMATYKA KL 7 - Porządkowanie i ochrona dokumentów

INFORMATYKA KL 8 - Sprawdzian z arkusza kalkulacyjnego

Po wykonaniu wszystkich zadań zapisz plik pod nazwą: imię_nazwisko_klasa.xlsxw katalogu swojej klasy  następnie prześlij plik mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla systemu Windows10 Plik sprawdzianu WINDOWS 10 do pobrania

Dla systemu Windows Vista Plik sprawdzianu VISTA do pobrania

Uczta Teatromana LES MISERABLES

W niedzielę 4 listopada 2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły pod opieką E. Rudzkiej wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi. Na deskach łódzkiej sceny obejrzeliśmy spektakl LES MISERABLES.  "Les Misérables” - światowej sławy musical Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila - jest adaptacją "Nędzników", arcydzieła Wiktora Hugo.

Wyjście do kina Helios

W środę 31.10.2018 r. uczniowie klas: 8a, 3b, 3c wraz z wychowawczyniami: E. Matysek, M. Kluszczyńską i E. Rudzką wybrali się do kina na seans "Pierwszy człowiek".
To historyczna opowieść o misji NASA, dzięki której na Księżycu wylądował człowiek. Film skupia się na życiu Neila Armstronga w latach 1961-1969. "Pierwszy człowiek" to wstrząsająca, opowiedziana w pierwszej osobie historia na podstawie książki Jamesa R. Hansena. Zapis trudu, wyrzeczeń i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najbardziej niebezpiecznych misji w historii ludzkości. To bardzo wartościowy film. Serdecznie polecamy!

Niedziela w Teatrze

W niedzielę 25.11.2017 r. z inicjatywy Pani Elżbiety Rudzkiej chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Krakowa. Najważniejszym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu "Firma dziękuje" w Teatrze Stu. Jest to komedia o nieustającym „wyścigu szczurów”  i o absurdach, jakie towarzyszą zderzeniu jednostki z wielką korporacyjną maszyną. W rolach głównych wystąpili: Dorota Segda, Marcel Borowiec, Rafał Dziwisz i Krzysztof Pluskota. To była prawdziwa uczta dla miłośników teatru naszej szkoły.

Szkolno-parafialny konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” już rozstrzygnięty!

Gratulujemy laureatom tegorocznej edycji konkursu na „Najpiękniejszy różaniec”. W kościele św. Barbary można podziwiać finałową wystawę utkaną z prawie setki różańcowych koronek wykonanych w rodzinach uczniów naszej szkoły. Młodzi potrafią nie tylko wspólnie się modlić, ale też razem balować, i to w dosłownym znaczeniu.

Popołudnie z teatrem

Krakowski Teatr im. J. Słowackiego zaprosił Teatromanów 6-stki wraz z nauczycielkami: E. Rudzką i I. Flak na popołudniową próbę generalną spektaklu „Bolesław Śmiały”. Z zaproszenia skorzystali chętni uczniowie z klasy 3f, 2a, 2c, 2e, 2f, 2g gimnazjum.

Bajkowe spotkania

Biblioteka szkolna poszukuje chętnych uczniów z klas IV-VI, którzy chcieliby czytać bajki oraz wiersze przedszkolakom oraz uczniom klasy pierwszej. 

Więcej informacji w bibliotece. 
Zapraszamy

TECHNIKA - 3 klasy gimnazjum - Wymiarowanie

W pliku PDF znajduje się materiał teoretyczny dotyczący wymiarowania. Na ostatnie stronie jest praca domowa - 4 rysunki do samodzielnegoz wymiarowania

Wymiarowanie - teoria i PRACA DOMOWA - na ostatniej stronie

TECHNIKA - 3 klasy gimnazjum - Wały osie łożyska

TECHNIKA - 3 klasy gimnazjum - Wiertarka

TECHNIKA - 3 klasy gimnazjum - Silniki spalinowe

TECHNIKA - 3 klasy gimnazjum - Motorower cz.1

Zapraszamy na wypoczynek podczas ferii zimowych do Wisły

W terminie od 29 stycznia – 2 lutego 2018 r.
Zakwaterowanie: Salezjański  Ośrodek  Wypoczynkowy - w centrum Wisły
 
Oferta ośrodka:
  • pokoje 2-, 3- i 4- osobowe z łazienkami,
  • wyżywienie - domowa kuchnia (4 posiłki dziennie),
  • dostęp do szerokopasmowego Internetu poprzez Wi-Fi,
  • świetlica z TV, DVD, disco, 2 stoły do ping ponga i “piłkarzyki”.
W programie:
  • wycieczki, zwiedzanie Wisły, przejażdżki wiślańską ciuchcią w ciekawe miejsca,
  • rozgrywki sportowe na hali oraz sporty zimowe i kulig w zależności od warunków pogodowych,
  • pogodne wieczory, zabawy taneczne, gry i konkursy z nagrodami.

    Zapewniamy opiekę pedagogiczną, medyczną, jak i duchową, dlatego są też spotkania o tematyce oazowej oraz na wspólnej modlitwie. Całkowity koszt wyjazdu wraz z dowozem autokarem, ubezpieczeniem oraz wszystkimi biletami wstępu: 390 zł. (Zgłoszenia wraz z zaliczką 100 zł. przyjmuje s. Jozuela).

Podsumowanie szkolnej akcji charytatywnej „Opatrunek na ratunek”

 

Zebrane w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu środki opatrunkowe – 22 kg – przekazaliśmy Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z siedzibą w Poznaniu.

Święto Niepodległości

 

11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości.

Szkolny Konkurs „Na najpiękniejszy różaniec”

 

W październiku odbył się szkolny konkurs na wykonanie najpiękniejszej koronki różańca. Dzieci swoje prace zrobiły z przeróżnych bardzo pomysłowych materiałów.

Szkolne obchody "Święta Pluszowego Misia"

Dzień 30 listopada w naszej szkole był dniem poświęconym pluszowemu misiowi.

Nasz szkolny "Dzień Życzliwości"

Na „Dzień Życzliwości” w naszej szkole został wybrany 27 listopada. Od samego rana był to dzień szczególny.

Ferie zimowe w Zakrzowie

Zapraszamy na wypoczynek
podczas ferii zimowych

 

do Zakrzowa

   W terminie od 15 – 19 lutego 2016 r.

 

Organizator: Diecezjalny Ruch „Dzieci Maryi”

 Zakwaterowanie:Ośrodek wczasowo – rekolekcyjny im. Jana Pawła II w Zakrzowie

k. Kalwarii Zebrzydowskiej

/Położony na zboczu góry Chełm – 603 m n. p. m./

www.zakrzow2.caritas.pl

 ·       pokoje 4- lub 5- osobowe z łazienkami

·       4 posiłki dziennie

 Do naszej dyspozycji:

Hala sportowa, stoły do tenisa i gry w piłkarzyki.

W programie:

ü  Zwiedzanie  Krakowa oraz  Wadowic,  

ü Rozgrywki sportowe na hali oraz sporty  zimowe,

ü Pogodne wieczory, zabawy taneczne, gry i konkursy z nagrodami.

Zapewniamy opiekę pedagogiczną, medyczną, jak i duchową, dlatego są też spotkania o tematyce religijno-wychowawczej oraz na wspólnej modlitwie.

Całkowity koszt wyjazdu wraz z dowozem autokarem, ubezpieczeniem oraz wszystkimi biletami wstępu: 380 zł. (Zgłoszenia wraz z zaliczką 100 zł. przyjmuje s. Jozuela).

Szkolne obchody Święta Niepodległości w SP 6

W tym roku obchody 97 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości w naszej szkole przybrały bardzo różnorodny charakter.

Sportowy Okrągły Stół

14 listopada 2014 r. na auli szkolnej odbył się Sportowy Okrągły Stół w SP6.

Potyczki Matematyczne 2014 - serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas piątych sosnowieckich szkół do wzięcia udziału w VII edycji międzyszkolnego konkursu

Potyczki Matematyczne 2014

Ślubowanie klas 1

Dnia 18.11.2014r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia dzieci, które rozpoczęły w tym roku naukę szkolną.

O godzinie 8.15 rozpoczęła się uroczystość dla klasy Ia z wychowawczynią mgr Elżbietą Stelmach i Id z wychowawczynią mgr Agnieszką Piszcz, a o 9.30 swoje święto miały klasy Ib z wychowawczynią mgr Joanną Matusik-Mosurek i Ic z wychowawczynią mgr Małgorzatą Parlak. Pasowania na Ucznia dokonali Pani Dyrektor mgr Małgorzata Mike oraz Pan Dyrektor mgr Dariusz Chechelski.

Wycieczka do Osikowej Doliny klasy II b

8 listopada w sobotę  uczniowie klasy IIb wraz z rodzicami i wychowawcą panią mgr Pauliną Kopp uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Osikowej Doliny.

WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO BOCHNI

16 października br. klasy 4a, 4b i 4c wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.

Kampanie i programy