Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Filtr

Egzamin ósmoklasisty. Informacje ogólne

INFORMATYKA 3 KL GIM - Poprawa sprawdzianu z arkusza kalkulacyjnego

Po pobraniu pliku, zapisz go pod nazwą: Nazwisko-Imię-klasa-poprawa.xlsxw katalogu swojej klasy. Po wykonaniu wszystkich zadań ponów zapis pliku, a następnie prześlij plik w załączniku mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TEMAT maila:Nazwisko Imię i klasa

Plik do sprawdzianu - Kliknij tutaj - POBIERZ

 

 

Teatromani w Variete

W sobotę 26.01.2019 r. miłośnicy teatru naszej szkoły wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką wybrali się do Miasta Królów Polskich. Tutaj na deskach Teatru Variete obejrzeliśmy spektakl  "Opera za trzy grosze". To znana na całym świecie historia Mackiego Majchra – herszta bandy ulicznych rzezimieszków, napisana przez Bertolda Brechta do muzyki Kurta Weilla.

INFORMATYKA - KL 7 - Programowanie i techniki algorytmiczne

Notatka do lekcji - kliknij TUTAJ

 

INFORMATYKA - KL 8 - Zapisywanie algorytmów w Scratch

Notatka do lekcji - kliknij TUTAJ

 

INFORMATYKA 3 KL GIM - Sprawdzian z arkusza kalkulacyjnego

Po pobraniu pliku, zapisz go pod nazwą: Nazwisko-Imię-klasa.xlsxw katalogu swojej klasy. Po wykonaniu wszystkich zadań ponów zapis pliku, a następnie prześlij plik w załączniku mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TEMAT maila:Nazwisko imię i klasa

Plik do sprawdzianu - Kliknij tutaj - POBIERZ

Uczta Teatromana

Niedzielę 6 stycznia 2019 r. Teatromani naszej szkoły spędzili w Warszawie. Tutaj na deskach Teatru Roma obejrzeli spektakl w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego "Piloci".
"PILOCI” to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową.

Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „Moja ulubiona kolęda”

Chociaż okres kolędowy dobiega końca, to ciągle możemy się cieszyć niepowtarzalnym klimatem pieśni bożonarodzeniowych i wspólnie kolędować... Spotkanie z kolędą tworzą muzyka, pieśń i słowo. Można je na różne sposoby zaprezentować. Przykładem bogactwa artystycznego wyrazu oraz interpretacji kolęd i pastorałek jest Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „Moja ulubiona kolęda”.
24 stycznia w auli SP nr 6 w Sosnowcu, przy ul. Wawel 13,  odbył się Finał 14 edycji konkursu, którego celem jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych inspirowanych kultywowaniem tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Natomiast prace informatyczne ukierunkowane są na zwyczaje i obrzędy towarzyszące śpiewaniu kolęd w naszych rodzinach, szkołach i parafiach. Te same teksty kolęd śpiewane od wielu pokoleń budzą poczucie trwania w wierze i kulturze. Warto je wymalować i wyśpiewać, a także zgłębić ich treść teologiczną.

Sukces literacki uczennic naszej szkoły

Gimnazjalistki naszej szkoły zdobyły laury w Miejskim Konkursie Literacko-Artystycznym "Nasze lekcje w szkole i w domu - opis i interpretacja obrazu".

Emilia Kozieł  zdobyła II miejsce ( opiekun B. Kowalik ), Julia Mikucka zdobyła III miejsce ( opiekun E. Matysek ). Serdecznie gratulujemy uczennicom!

Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Ilustracja do wybranego wiersza"

I miejsce:

• Ireneusz Stasikowski SP 32, opiekun Teresa Patoła

• Wiktoria Ziemska SP 19, opiekun Beata Porada

• Martyna Korzeniewska SP 32, opiekun Teresa Patoła

II miejsce:

• Anna Domonik SP 12, opiekun Alicja Baranowska

• Nadia Wojda SP 12, opiekun Alicja Baranowska

• Martyna Brewka SP 19, opiekun Beata Porada

III miejsce:

• Julia Malik SP 16, opiekun Hanna Kałużna

• Krzysztof Swat SP 19, opiekun Beata Porada

• Maksymilian Żak SP 40, opiekun Monika Wileczek

• Amelia Dybała SP 40, opiekun Monika Wileczek

Wyróżnienia:

• Amelia Dudek SP 12, opiekun Alicja Baranowska

• Paulina Bartela SP 42, opiekun Michał Spieczyński

• Antonina Jabłońska SP 12, opiekun Alicja Baranowska

Serdecznie gratulujemy! Laureaci oraz opiekunowie zostaną powiadomieni o terminie wręczenia nagród.

 

Teatr Variete

W czwartkowe popołudnie 18.01.2018 r.  miłośnicy teatru naszej szkoły pod opieką mgr Elżbiety Rudzkiej wybrali się do Krakowa. Tutaj na deskach muzycznego Teatru Variete obejrzeliśmy spektakl "CHICAGO". Premiera krakowskiego musicalu odbyła się w listopadzie 2017 roku. Spektakl oparty jest na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Chicago w latach 20-tych. Reporterka Chicago Tribune opisała historię dwóch kobiet, które trafiają do więzienia i stają przed sądem za morderstwa.

Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej "Myszkuj, Surfuj, Twórz"

Obserwując otaczający nas świat dostrzegamy, że wszystko się zmienia, pojawiają się nowe idee, zjawiska, wynalazki a inne giną, popadają w zapomnienie lub zupełnie znikają z powierzchni Ziemi.
Przedmiotem tegorocznej konkursu jest przedstawienie wymarłej kultury np. Majów, gatunku zwierzęcia jak wilk tasmański lub zmian ewolucyjnych w przyrodzie. Można przedstawić jakąś zapomnianą technologię i powiązać z nowopowstałą.
Temat jest szeroki jak rzeka, więc mottem tegorocznego konkursu uczyńmy sentencją Heraklita wyrażającą przekonanie o braku stałości w świecie:
„PANTA REJ – WSZYSTKO PŁYNIE”

Konkurs informatyczny MASTER IT

Zaproszenie do udziału w konkursie

Link do regulaminu

Teatromani 6-stki i niedzielne popołudnie w Teatrze Stu w Krakowie

Wyjazd zorganizowała nauczycielka mgr Elżbieta Rudzka. Na deskach teatru uczestnicy obejrzeli spektakl PSYCHO-TERA-POLITYKA. Mnóstwo śmiechu, wartka akcja i doskonale sportretowane postaci, to główne atuty tej komedii.  W roli głównej wystąpił Krzysztof Pluskota-obecny dyrektor Teatru Stu. „Psychoterapolityka" to tekst żywy z precyzyjnymi odniesieniami do współczesności, z sytuacjami, których źródeł łatwo można doszukać się w świecie rzeczywistym. Poza teatrem był też czas na spacer po krakowskim rynku.  To był wartościowy dzień. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do grona miłośników teatru naszej szkoły.

Wspomnienia z zimowiska w Zakrzowie

 

W 48-osobowej wspólnocie dzieci i młodzieży z diecezji sosnowieckiej 19 uczniów SP nr 6 przeżywało radosny czas modlitwy, zabawy, sportów zimowych w pięknie ośnieżonym Zakrzowie k. Kalwarii Zebrzydowskiej.

Finał XIII Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”

Kolęda, z interpretacją jej tekstu w obrazie oraz innych formach artystycznych, już po raz trzynasty zawitała do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu.

Szkolne Jasełka

"Zdrowia szczęścia Wam życzymy, byście byli szczęśliwymi oraz błogosławionymi na ten Nowy Rok"

Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny: „MOJA ULUBIONA KOLĘDA” 2015

12 stycznia 2016 r. w auli SP nr 6 w Sosnowcu odbył się Finał XII edycji Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny: „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”.

5C najlepsza w szkolnym konkursie POTYCZKI MATEMATYCZNE

16 stycznia br. reprezentacje klas piątych naszej szkoły rywalizowały w corocznym konkursie POTYCZKI MATEMATYCZNE, organizowanym tradycyjnie przez nauczycielki matematyki - Anetę Dudę-Spandel i Gabrielę Źrałek. Trzyosobowe zespoły zmierzyły się z dziesięcioma konkurencjami, zawierającymi zadania, zagadki, rebusy i łamigłówki matematyczne. Emocje sięgały zenitu, a drużyny dawały z siebie wszystko.

Finał międzyszkolnego konkursu POTYCZKI MATEMATYCZNE

22 stycznia br. odbył się finał międzyszkolnego konkursu dla uczniów klas piątych Potyczki Matematyczne 2014/2015,organizowanego przez nauczycieli matematyki z naszej szkoły.

Świąteczne przedstawienie – Jasełka

W ostatnim przedświątecznym dniu nauki szkolnej mali aktorzy rekrutujący się z różnych klas naszej szkoły, pod kierunkiem s. Jozueli i p. E. Żybort, wystawili dla społeczności szkolnej Jasełka.

Kampanie i programy