Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Filtr

Teatromani we Wrocławiu

Niedzielę 10.03.2019r. miłośnicy teatru naszej szkoły wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką spędzili we Wrocławiu. Na deskach muzycznego Teatru Capitol obejrzeli spektakl w reżyserii Wojciecha Kościelniaka BLASZANY BĘBENEK.  Premiera „ Blaszanego bębenka " w Capitolu miała miejsce dokładnie , co do dnia , w 59. rocznicę wydania powieści. Tę pierwszą część „gdańskiej trylogii” Grassa niemal od razu po publikacji uznano za jedną z najświetniejszych powieści XX wieku.

Ogólnopolska akcja „Zamieniamy każdą monetę świata w pomoc”

W ubiegłym roku nasza szkoła włączyła się w budowanie studni w Bathoro w Czadzie. Przed nami kolejne wyzwanie: wsparcie dożywiania i edukacji dzieci z Opol na Filipinach. Otóż, w 2011 r. tajfun Sendong spustoszył Filipiny, niszcząc 9 tysięcy domów i wiele istnień ludzkich. Jedną z inicjatyw pomocowych było utworzenie nowej sieci szkół i przedszkoli.

Literacki sukces Julii Kaczmarskiej z klasy III g gimnazjum

Uczennica klasy III g Julia Kaczmarska zdobyła I miejsce w X Regionalnym Konkursie na Wiersz o Miłości i Przyjaźni: "Powiedz mi jak..." Serdeczne gratulacje dla Julii. Do konkursu uczennicę przygotowała nauczycielka Ewa Matysek.

Nasi uczniowie w finale Igrzysk Młodzieży w Biegach Łyżwiarskich

W dniu 26.03.2018 r. w Jastrzębiu Zdroju odbył się FINAŁ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BIEGACH ŁYŻWIARSKICH. Drużyna naszych chłopców ( Mistrzowie Sosnowca ) zajęli w ostatecznej klasyfikacji zaszczytne 5 miejsce, bowiem w finale startowało aż 15 drużyn. Skład naszej reprezentacji: Kacper Nowak (7a), Piotrowski Adam (2g), Wiktor Zadęcki (2a). Serdeczne gratulacje!

Matematyczne sukcesy gimnazjalistów

W piątek 23 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym PALTMAT organizowanym przez LO im. E. Plater w Sosnowcu. Szkołę reprezentowały trzy drużyny. Do II etapu, w którym uczestniczyło siedem drużyn, zakwalifikowały się wszystkie nasze drużyny. Ostatecznie uzyskaliśmy następujące wyniki:

II miejsce - Julia Szymik, Kacper Ferdek II g

IV miejsce - Antonina Marszałek, Jakub Adamek II h

V miejsce - Daniel Głąbicki, Radosław Kłyś III a 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Teatromani na spektaklu "Kariera Arturo Ui"

Sobotę 24 marca 2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły spędzili w dawnej stolicy Polski. Tym razem Teatromani wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką zasiedli na widowni Teatru im.Juliusza Słowackiego,  by na deskach jednej z najpiękniejszych scen polskich obejrzeć dramat wg B.Brechta "Kariera Arturo Ui".

Recytatorskie sukcesy

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Międzyszkolnym  Konkursie Recytatorskim "Zima w poezji rosyjskiej". III miejsce oraz Nagrodę Publiczności zdobyła Hanna Wawrzyniak ( opiekun mgr Barbara Kleczko ), wyróżnienie zdobył Łukasz Król ( opiekun mgr Ewa Matysek ). Serdecznie gratulujemy recytatorom!

Sukces Roksany Polańskiej z kl. 4a w Ogólnopolskim Konkursie „Siedem Grzechów Głównych”.

X Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Siedem Grzechów Głównych” wpisała się w obchody jubileuszu 60-lecia Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 20 marca w PKZ odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej z udziałem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniewa Podrazy.
Z Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu 8 uczniów pod kierunkiem s. Jozueli M. Biernat przygotowało swoje prace plastyczne, które odzwierciedlały idee konkursu. Praca Roksany Polańskiej z kl. 4a, której uczennica nadała tytuł „7 chorób duszy”,  uzyskała nagrodę i wyróżnienie. Serdeczne i gratulujemy sukcesu i umiejętności wyrażania językiem sztuki własnej refleksji.

Wolontariusze gimnazjum brali udział w akcji Caritas

W dniach 9 i 10 marca 2018 r. wolontariusze klas drugich i trzecich gimnazjum, pod opieką pań: Olgi Miki i Edyty Żybort, wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności "Tak. Pomagam!" w Lidlu. Akcja organizowana jest przez Caritas. Nasi wolontariusze zebrali podczas tej akcji 266,22 kg żywności, która została przekazana do siedziby Caritas Diecezji Sosnowieckiej i przeznaczona będzie na paczki świąteczne dla najuboższych. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za poświęcony czas i chęć pomocy potrzebującym.

Wolontariusze gimnazjum w przedszkolu

Dnia 7 marca 2018 r., w ramach współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 27 w Sosnowcu, wolontariusze z klas trzecich gimnazjum odwiedzili najmłodszą grupą przedszkolaków. Maluchy i gimnazjaliści wspólnie wykonali przepiękne kartki świąteczne dla podopiecznych Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu. Spotkanie odbyło się pod opieką nauczycielek: mgr Olgi Miki (gimnazjum), mgr Anny Stroińskiej oraz mgr Moniki Boryczki (przedszkole).

Uczta Teatromana

Z okazji Dnia Kobiet w sobotę 10.03.2018 r. Samorząd Szkolny zorganizował wyjazd do Teatru Syrena w Warszawie. Na deskach Syreny chętni uczniowie i rodzice wraz z opiekunką mgr Elżbietą Rudzką obejrzeli musical w reżyserii Jacka Mikołajczyka (nowego dyrektora tego teatru )" CZAROWNICE Z EASTWICK".

Wizyta w Filharmonii Śląskiej

Z okazji Dnia Kobiet 8.03.2018 r. uczniowie klas: 2c i 2e pod opieką wychowawczyń: E.Rudzkiej, B.Rokity i I.Flak wybrali się do FILHARMONII ŚLĄSKIEJ w Katowicach. W ramach projektu Młoda Filharmonia młodzież wzięła udział w koncercie  edukacyjnym" TAŃCE Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA "pod batutą Roberta Kabara.

Rekrutacja uczniów z obwodu Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu do klasy I 2017/2018

Informacja dla Rodziców uczniów przyszłorocznych klas I

I. W związku z Uchwałą Rady Miejskiej w Sosnowcu z dn. 30.03.2017 w sprawie sieci szkół w Sosnowcu obowiązującej od 1 września 2017 roku informujemy, że:

Szkoła Podstawowa nr 6 będzie8 – letnią Szkołą Podstawową nr 6 w Sosnowcu z oddziałami wygaszanego Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu i klasami dwujęzycznymi (j. angielski) na poziomie klas VII i VII.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcubędzie funkcjonować w dwóch budynkach (przy ul. Wawel 13 i ul. Legionów 21). 

Laureaci Rejonowego Konkursu Jubileuszowego „25 lat Diecezji Sosnowieckiej”

Gratulujemy uczennicom naszej szkoły zdobycia nagród w Konkursie Jubileuszowym, którego celem jest upamiętnienie 25 rocznicy powstania Diecezji Sosnowieckiej.

Wiosenny koncert muzyki klasycznej

Próchniewicz Wojciech „Dźwięki są jak kolory”

Dźwięki są jak kolory. Można nimi wymarzyć,
najładniejsze rysunki, najpiękniejsze obrazy.

Czas Wielkanocnej Radości

Już dziś uczniowie naszej szkoły, pod opieką siostry Jozuelii i pani Edyty Żybort, przybliżyli nam świąteczny nastrój.

Kampanie i programy