Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Uczta Teatromana LES MISERABLES

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: niedziela, 04 listopad 2018 Ewa Matysek

W niedzielę 4 listopada 2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły pod opieką E. Rudzkiej wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi. Na deskach łódzkiej sceny obejrzeliśmy spektakl LES MISERABLES.  "Les Misérables” - światowej sławy musical Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila - jest adaptacją "Nędzników", arcydzieła Wiktora Hugo.

Na tle burzliwego okresu francuskiej historii, zamętu powstania 1832 roku, rozgrywają się dramatyczne losy bohaterów, a przede wszystkim zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, którego ściga bezkompromisowy inspektor Javert. Valjean, skazany za kradzież chleba, doświadcza na wolności duchowej przemiany. Rozpoczyna nowe życie, opiekuje się osieroconą dziewczynką, ale nie może uciec od przeszłości. „Les Misérables” to musical wszech czasów, niemal wszystkie piosenki stały się przebojami. Nas urzekła doskonała gra aktorska zawodowych artystów i dzieci, piękna scenografia i choreografia. To była prawdziwa uczta! Polecamy!

Odsłony: 1196

Kampanie i programy