Uczta Teatromana LES MISERABLES

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: niedziela, 04 listopad 2018 Ewa Matysek

W niedzielę 4 listopada 2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły pod opieką E. Rudzkiej wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi. Na deskach łódzkiej sceny obejrzeliśmy spektakl LES MISERABLES.  "Les Misérables” - światowej sławy musical Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila - jest adaptacją "Nędzników", arcydzieła Wiktora Hugo.

Na tle burzliwego okresu francuskiej historii, zamętu powstania 1832 roku, rozgrywają się dramatyczne losy bohaterów, a przede wszystkim zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, którego ściga bezkompromisowy inspektor Javert. Valjean, skazany za kradzież chleba, doświadcza na wolności duchowej przemiany. Rozpoczyna nowe życie, opiekuje się osieroconą dziewczynką, ale nie może uciec od przeszłości. „Les Misérables” to musical wszech czasów, niemal wszystkie piosenki stały się przebojami. Nas urzekła doskonała gra aktorska zawodowych artystów i dzieci, piękna scenografia i choreografia. To była prawdziwa uczta! Polecamy!