Teatromani we Wrocławiu

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: poniedziałek, 11 marzec 2019 Nadhi

Niedzielę 10.03.2019r. miłośnicy teatru naszej szkoły wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką spędzili we Wrocławiu. Na deskach muzycznego Teatru Capitol obejrzeli spektakl w reżyserii Wojciecha Kościelniaka BLASZANY BĘBENEK.  Premiera „ Blaszanego bębenka " w Capitolu miała miejsce dokładnie , co do dnia , w 59. rocznicę wydania powieści. Tę pierwszą część „gdańskiej trylogii” Grassa niemal od razu po publikacji uznano za jedną z najświetniejszych powieści XX wieku.

Historia Oskara Matzeratha, chłopca, który nie chciał rosnąć , w teatralnej adaptacji przenosi się do sklepu z zabawkami. Grozę dziecinnej narracji Oskara , tak nieadekwatnej do ciężaru opisywanych zdarzeń , potęguje lalka w głównej roli – animowana przez aktorkę tintamareska. W tej roli niezapomniana Agata Kucińska. Trzy godziny uczty teatromana -  tak w największym skrócie można podsumować dzisiejszy wyjazd do Wrocławia. Polecamy !