Wyjście do kina na film "Twój Vincet"

Kategoria: Koła polonistyczne Opublikowano: poniedziałek, 11 grudzień 2017 Ewa Matysek

8 grudnia 2017 r. chętni uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się do kina Helios na film pt. „Twój Vincent”. Wyjście zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego organizowanego w naszej szkole i stanowiło ostatni punkt działań polonistycznych podjętych w minionym tygodniu. „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie. Polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana została nominowana do Złotego Globu w kategorii najlepszy film animowany.