Tydzień Kultury Języka Polskiego

Kategoria: Koła polonistyczne Opublikowano: niedziela, 17 grudzień 2017 Ewa Matysek

W dniach 18-22 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Kultury Języka Polskiego. Miały miejsce ciekawe wydarzenia promujące kulturę, czytelnictwo i przede wszystkim polski język. Uczniowie brali udział w licznych konkursach organizowanych w szkole: Szkolny Konkurs Ortograficzny, Turniej Kultury Języka Polskiego, Konkurs Pięknego Czytania, Rewia Bohaterów Literackich.

Ponadto odbyły się warsztaty detektywistyczne dla uczniów klas siódmych prowadzone przez  pisarza  i animatora kultury Dariusza Rekosza. Uczniowie  czytali fragmenty „Małego Księcia” przez szkolny radiowęzeł. Odbył się również konkurs recytatorski dla klas IV-VI oraz warsztaty teatralne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzież naszej szkoły przygotowała także spotkanie mikołajkowe „W świecie bajek i baśni – popularyzowanie czytelnictwa” dla przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 12. Rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczno-Literackiego „Ilustracja do wybranego wiersza”. Uczniowie byli w kinie Helios na filmie „Twój Vincet”  oraz w Muzie -Sali Widowiskowo-Koncertowej  na spektaklu „Magia teatru”. W grudniu prowadzone są także interaktywne ćwiczenia ortograficzne dla uczniów klas VII, II-III  gimnazjum. Poza tym został przygotowany kącik czytelniczy: piękne malowidło ścienne oraz kanapa, na której można usiąść, odpocząć oraz poczytać. To był bardzo ciekawy tydzień, spędzony w atmosferze kultury języka polskiego. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim polonistom.