Uczniowie klas II gimnazjum uczestniczyli w zajęciach filmowych

Kategoria: Koła polonistyczne Opublikowano: czwartek, 15 luty 2018 Ewa Matysek

15 lutego 2018 r. uczniowie klas: IIb, IIg, IIf pod opieką nauczycielek: O. Miki, A. Bałdys, M. Sołtysik oraz E. Matysek uczestniczyli w zajęciach filmowych na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Podczas lekcji uczniowie poznali, jakie efekty specjalne mogą być wykorzystane w filmie. Dowiedzieli się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka, co to są domalówki i czy hobbiści naprawę byli tacy niscy.

Następnie uczniowie obejrzeli ekranizację polskiego bestsellera „Za niebieskimi drzwiami”. Ten film to pierwsze, zrealizowane z  takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino. LEKCJA W KINIE realizuje nową podstawę programową, posiada rekomendację MEN, świetnie łączy edukację i rozrywkę. To była bardzo ciekawa i kreatywna lekcja.