Wizyta w Filharmonii Śląskiej

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: czwartek, 08 marzec 2018 Ewa Matysek

Z okazji Dnia Kobiet 8.03.2018 r. uczniowie klas: 2c i 2e pod opieką wychowawczyń: E.Rudzkiej, B.Rokity i I.Flak wybrali się do FILHARMONII ŚLĄSKIEJ w Katowicach. W ramach projektu Młoda Filharmonia młodzież wzięła udział w koncercie  edukacyjnym" TAŃCE Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA "pod batutą Roberta Kabara.

Jak wskazuje tytuł, młodzież wysłuchała min.:

Johannes Brahms - Taniec węgierski

Antonín Dvořák - Tańce słowiańskie

Jose Gurbino - Taniec baskijski

Jacob Gade - Tango Jalousie

Astor Piazzolla - wybrane tanga

Celem wyjścia było pobudzanie młodzieży do aktywnej współpracy ze środowiskiem lokalnym poprzez twórczą aktywność muzyczną, a także: rozwijanie zainteresowań muzycznych, rozwijanie wrażliwości artystycznej, uczenie świadomego odbioru sztuki, wyzwolenie aktywności twórczej, wrażliwości i ciekawości świata.To był wartościowy koncert, nie tylko dla melomanów.