Sukces historyków

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: sobota, 19 maj 2018 Ewa Matysek

W dniu 18 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces, uczestnicząc w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno - Muzycznym ''Drogi do wolności - od powstania styczniowego do odzyskania niepodległości''. Konkurs został zorganizowany przez SP nr 17 w Sosnowcu, a jego celem było przybliżenie wiedzy na temat walki Polaków o odzyskanie niepodległości, rozbudzenie zainteresowań historycznych poprzez znajomość pieśni patriotycznych, kształtowanie postaw odpowiedzialności za ojczyznę oraz poznanie udziału mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego w walkach o niepodległość.

Dwie 2-osobowe drużyny - przedstawiciele naszej szkoły odnieśli zwycięstwo, zajmując dwa miejsca na podium:
II MIEJSCE: Kamila Gleń i Kinga Sztaba z klasy VII C (opiekun - mgr E.Rudzka)
III MIEJSCE: Natalia Antczak i Konrad Łazarski z klasy VII B (opiekun - mgr A.Bączkiewicz)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów historycznych!