Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Lektury

Kategoria: E-ZASOBY Opublikowano: środa, 18 marzec 2020 świetlica


                                                         Znalezione obrazy dla zapytania: książki rysunek
Zachęcamy wszystkich uczniów, którym nie udało się wypożyczyć lektur szkolnych do korzystania z e-publikacji, które są dostępne na stronach internetowych:
 

1) https://lektury.gov.pl/ - Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Projekt został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

2) https://wolnelektury.pl/ - Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.

3) https://literat.ug.edu.pl/books.htm -  Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej - Realizowana w ramach projektu UNESCO "Biblioteka Wirtualna klasycznych tekstów literatury świata"

4) http://literat.ug.edu.pl/ - Biblioteka oferuje e-booki w formacie html, część zbiorów w postaci plików dźwiękowych w formacie mp3, RM oraz w dziale „Kultura i literatura” materiały ilustracyjne.

5) https://fbc.pionier.net.pl/ - Federacja Bibliotek Cyfrowych to serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji on-line o zbiorach polskich instytucji nauki i kultury. Instytucje takie jak biblioteki, archiwa czy muzea udostępniają swoje zbiory on-line w postaci cyfrowej, uprzednio je digitalizując. Czynią to poprzez serwisy zwane bibliotekami, archiwami czy muzeami cyfrowymi.

 

                                                                                                                  

Odsłony: 156

Kampanie i programy