Audiobooki dla dzieci

Kategoria: E-ZASOBY Opublikowano: czwartek, 26 marzec 2020 świetlica

Biblioteka szkolna zachęca uczniów młodszych, rodziców oraz nauczycieli do korzystania z bezpłatnych audiobooków dla dzieci dostępnych w Internecie. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.
                                                  

 

 

 

ZESTAWIENIE AUDIOBOOKÓW DLA DZIECI


1. Bajkowy tata https://bajkowytata.com/audiobooki/ - strona zawiera zbiór audiobooków, które można ściągać i słuchać za darmo, bez ograniczeń. Audiobooki podzielone są według kategorii: Audiobooki z bajkami i rymowankami dla dzieci do nauki języka angielskiego, Krótkie audiobooki dla dzieci, Audiobooki do bajkoterapii - Wierszykowe Pomagajki, Fryderyku, a cemu...? - odpowiedzi dla dzieci w formie audiobooków, Marek Opaska - Czarny kruk.

2. Elfibajka https://www.elfibajka.pl/audiobook.html - darmowe audiobooki o przygodach pewnych elfów.

3. Audioteka https://www.youtube.com/playlist?list=PLlhZyF1MYsZ0WLZBfixiAZsKiMhNC0a0M - Audioteka na YouTube - zbiór 10 audiobooków: "Księżniczka Smerfetka", "Doktor Proktor i proszek pierdzioszek", "Nowe przygody skarpetek", "Babcia rabuś", "Gang godziny duchów", "Mały miliarder", "Był sobie pies 2", "Władca Lewawu", "Wielka ucieczka dziadka", "Trefny tatuś", "Bajki pytajki, czyli zabawne opowiadania z pobliskiej grządki", "Gwiazdkowa afera".

4. Bajkowisko - bajki dla dzieci  https://www.youtube.com/channel/UCfNFD9kA84WtfckM0O7ftUg - Największa tego typu biblioteka słuchowisk dla dziecka. Najlepsi polscy lektorzy i znani artyści czytają ciekawe historię, wzbogacone o piękne ilustracje.

5. To nie bajki, to Fakty! https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/maja-dutkiewicz/dziennikarz/news-to-nie-bajki-to-fakty,nId,725654?parametr=embed_tyt_zdj_lead - W oparciu o bajki Jana Brzechwy powstało słuchowisko radiowe. Przez prawie dwa tygodnie 30 dziennikarzy RMF FM - w pocie czoła - szlifowało wersy 12 bajek Brzechwy. Po co to wszystko? Dla chociaż jednego uśmiechu dziecka.

6. Loloki http://loloki.pl/biblioteka - wśród płatnych audiooboków znajduje się 14 publikacji bezpłatnych (napis "darmowa" na okładce). 


oprac. K. Kulesa

Odsłony: 170