Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Audiobooki - lektury

Kategoria: E-ZASOBY Opublikowano: poniedziałek, 30 marzec 2020 świetlica

Zachęcamy uczniów do poznawania treści lektur nie tylko poprzez ich czytanie, ale również słuchanie. Poniżej przedstawiamy zestawienie stron, na których można znaleźć audiobooki lektur szkolnych i nie tylko :)ZESTAWIENIE AUDIOBOOKÓW - LEKTURY

1. Darmowe Audiobooki Lektury    https://www.youtube.com/channel/UC5Jswz3BVdTHQcNc0bORlQw - Kanał na YouTube, na którym można znaleźć wiele lektur do słuchania m.in. Katarynka, Janko Muzykant, Latarnik, Pan Tadeusz, W pustyni i w puszczy, Zemsta itd. 

2. Legimi - Lektury https://www.legimi.pl/lektury/ - darmowe audiobooki lektur. Znajdziecie tu między innymi: W pustyni i w puszczy, Zemsta, Przedwiośnie, Księga dżungli, Moralność pani Dulskiej, Dziewczynka z zapałkami, Nad Niemnem, Konrad Wallenrod, Szewcy, Treny, Pieśni, Syzyfowe prace itd.

3. Studiomaxxaudio https://www.youtube.com/user/studiomaxxaudio/videos - kanał na YouTube, na którym znaleźć można następujące lektury: Śpiąca królewna, Śnieżka, Calineczka, Na jagody, Dziewczynka z zapałkami, Kopciuszek, Brzydkie kaczątko, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna itd.

4. Wolne lektury Audiobooki https://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/ - na stronie znaleźć można m.in. audiobooki: Brzydkie kaczątko, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Królowa śniegu itd.

5. Audiobooki - lektury https://www.youtube.com/results?search_query=audiobook+pl+lektury - lektury w formie audiobooków udostępnione na YouTube: Hobbit, W pustyni i w puszczy, Opowieści z Narnii, Karolcia, Tajemniczy ogród, Opowieść Wigilijna, Ania z Zielonego Wzgórza, Bajki robotów, Dzieci z Bullerbyn, Oto jest Kasia, Mikołajek i inne chłopaki, Chłopcy z placu broni itd.

6. Banialuka Lektury do maturyhttps://www.facebook.com/events/teatr-lalek-banialuka/banialuka-lektury-do-matury-spotkania-z-brunonem-schulzem/495713477762689/ - Teatr Lalek Banialuka postanowił odwiedzić Was w domu i wesprzeć szczególnie naszych tegorocznych maturzystów, w radzeniu sobie z odosobnieniem i przygotowaniach do matury! W ramach walki z monotonią izolacji przygotowaliśmy dla Was program „Banialuka. Lektury do matury”. 

Oprac. K. Kulesa

Odsłony: 177

Kampanie i programy