Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Kategoria: Eko Szkoła
Opublikowano: środa, 07 październik 2020
Aneta Miodek

7 października  w naszej szkole odbyła się DEBATA KLIMATYCZNA klas 4-6. Temat debaty: " Co mogę zrobić dla klimatu?". Przedstawiciele klas rozmawiali o zmianach klimatycznych. Omawiali w jakim stopniu i w jaki sposób wpływamy na klimat oraz jak możemy ten wpływ kształtować.

Czytaj więcej...

Kategoria: Eko Szkoła
Opublikowano: środa, 30 wrzesień 2020
Aneta Miodek

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie (●'◡'●)
Nasza szkoła również dołączyła do akcji. W piątek 25.09.2020 r. lekcje w terenie miały klasy 4b, 5a, 6e oraz świetlica szkolna. Zapraszamy do fotorelacji.

Czytaj więcej...

Kategoria: Eko Szkoła
Opublikowano: wtorek, 22 wrzesień 2020
Aneta Miodek

W ramach 27 akcji „#sadziMY”, uczniowie klasy IV a posadzili na terenie placu szkolnego dwie pierwsze, z kilkunastu sadzonek przekazanych przez Urząd Miejski w Sosnowcu. Były to drzewka Jarząbu pospolitego gatunku rośliny wieloletniej należącej do rodziny różowatych. Powszechni występuje w Europie, południowo-zachodniej Azji oraz zachodniej Syberii.

Uczniowie „włożyli wiele serca” i pracowali z ogromnym zaangażowaniem, także fizycznym. Mamy nadzieję, że drzewka się przyjmą i będą cieszyć całą społeczność szkolną oraz upiększą teren należący do naszej szkoły.
Pozostałe sadzonki będą systematycznie sadzone w ramach lekcji: przyrody, biologii oraz geografii.

Czytaj więcej...

Kategoria: Eko Szkoła
Opublikowano: poniedziałek, 21 wrzesień 2020
Aneta Miodek

Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji #sadziMY 2020. Sadzonki pozyskała z Nadleśnictwa Katowice pani Aleksandra Żółtak. Wkrótce zostaną posadzone na terenie naszej szkoły. Będzie bardziej zielono i jeszcze piękniej.

Czytaj więcej...

Kategoria: Eko Szkoła
Opublikowano: poniedziałek, 21 wrzesień 2020
Aneta Miodek

W piątek nasza szkoła brała udział w akcji Fundacji  NASZA ZIEMIA "Sprzątanie świata". Akcja rozpoczęła się w budynku W naszej szkoły, gdzie uczniowie klasy 6e pod opieką pani Aleksandry Żółtak przeprowadzili we wszystkich klasach pierwszych pogadankę pt. "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję." Maluchy uważnie słuchały starszych uczniów, aktywnie uczestniczyły w dyskusjach, cieszyły się z upominków z logo akcji. Kolejny etap działań kontynuowany był poza szkołą. Uczniowie klasy 4b oraz 6e sprzątali teren wokół szkoły. Zebrane śmieci posegregowali do odpowiednich kontenerów. To była wspaniała lekcja przyrody i odpowiedzialności za środowisko.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy