Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Kategoria: Eko Szkoła Opublikowano: wtorek, 22 wrzesień 2020 Aneta Miodek

W ramach 27 akcji „#sadziMY”, uczniowie klasy IV a posadzili na terenie placu szkolnego dwie pierwsze, z kilkunastu sadzonek przekazanych przez Urząd Miejski w Sosnowcu. Były to drzewka Jarząbu pospolitego gatunku rośliny wieloletniej należącej do rodziny różowatych. Powszechni występuje w Europie, południowo-zachodniej Azji oraz zachodniej Syberii.

Uczniowie „włożyli wiele serca” i pracowali z ogromnym zaangażowaniem, także fizycznym. Mamy nadzieję, że drzewka się przyjmą i będą cieszyć całą społeczność szkolną oraz upiększą teren należący do naszej szkoły.
Pozostałe sadzonki będą systematycznie sadzone w ramach lekcji: przyrody, biologii oraz geografii.

Odsłony: 111

Kampanie i programy