Kategoria: Eko Szkoła Opublikowano: wtorek, 22 wrzesień 2020 Aneta Miodek

W ramach 27 akcji „#sadziMY”, uczniowie klasy IV a posadzili na terenie placu szkolnego dwie pierwsze, z kilkunastu sadzonek przekazanych przez Urząd Miejski w Sosnowcu. Były to drzewka Jarząbu pospolitego gatunku rośliny wieloletniej należącej do rodziny różowatych. Powszechni występuje w Europie, południowo-zachodniej Azji oraz zachodniej Syberii.

Uczniowie „włożyli wiele serca” i pracowali z ogromnym zaangażowaniem, także fizycznym. Mamy nadzieję, że drzewka się przyjmą i będą cieszyć całą społeczność szkolną oraz upiększą teren należący do naszej szkoły.
Pozostałe sadzonki będą systematycznie sadzone w ramach lekcji: przyrody, biologii oraz geografii.