Uczta Teatromana

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: poniedziałek, 17 grudzień 2018 Nadhi

W sobotę 15 grudnia 2018 r. Teatromani 6-stki wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką wybrali się do Warszawy. Przedświąteczny klimat stolicy dodały: piękne oświetlenie Krakowskiego Przedmieście i bożonarodzeniowy jarmark na Starówce. Głównym celem wyjazdu miłośników teatru był tym razem Teatr Ateneum. Tutaj z okazji 90 -lecia istnienia teatru przygotowano dramat "Nad czarnym jeziorem".

Nad Czarnym Jeziorem wydarzyła się tragedia. Dwoje zakochanych nastolatków, podobnie jak w Szekspirowskim Romeo i Julii, popełniło samobójstwo.Po czterech latach od tamtej tragedii obie pary rodziców spotykają się, żeby pomówić o okolicznościach i przyczynach tego nieszczęścia.
Ta niezwykła i przejmująca sztuka, napisana przez wybitną niemiecką dramatopisarkę, jest współczesną tragedią obyczajową. Mówi o problemach międzyludzkich i międzypokoleniowych, ale bodaj najbardziej o pustej przestrzeni między pokoleniami, zapełnionej pieniędzmi, karierą i obojętnością zamiast prawdziwej miłości.
Ogromnym atutem spektaklu jest doborowa obsada. W sobotni wieczór wystąpili dla nas  :Agata Kulesza, Magdalena Schejbal,  Wojciech Brzeziński, Sławomir Maciejewski. Z aktorami spotkaliśmy się po spektaklu. Warto dodać, że na widowni siedział z nami Mikołaj Grabowski -aktor, reżyser i były dyrektor Teatru Starego w Krakowie.  To była prawdziwa uczta Teatromana. Polecamy!