Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Tydzień promocji zdrowia

Kategoria: Szkoła Opublikowano: poniedziałek, 17 luty 2020 Aneta Miodek
PONIEDZIAŁEK 03.02.2020

Poniedziałek był dniem zmagań sportowych wszystkich klas VII i VIII, polegających na pokonaniu toru przeszkód przez 10 osobową drużynę składającą się z 5 dziewcząt i 5 chłopców wytypowanych z każdej z klas. Zawodnicy mieli do pokonania m.in.: slalom, rzut do kosza, przeskoki przez skakankę i ławeczki. Liczyła się szybkość i zwinność.

Oto jak wypadły poszczególne klasy:

KLASY VII
1 miejsce VII D - 10,38,31 min
2 miejsce VII A - 11,00,17 min
3 miejsce VII C - 11,30, 72 min 4 miejsce VII B – 12,12,38 min
KLASA VIII
1 miejsce VIII D – 8,56,50 min
2 miejsce VIII C – 9,23,87 min
3 miejsce VIII B – 10,40,90 min 4 miejsce VIII A – 11,39,22 min
 
WTOREK 04.02.2020
 
1. Konkursy Zdrowej Żywności
Wtorek obfitował w kulinarne zmagania na wszystkich poziomach klas. Na 5 lekcji rywalizowały ze sobą zespoły klas VII w konkursie na najładniejszą zdrową kanapkę , natomiast podczas 6 lekcji powstawały wspaniałe rzeźby z warzyw i owoców autorstwa klas VIII. Przerwa była czasem na podziwianie wykonanych dzieł w holu szkoły. W trakcie 7 lekcji, każda grupa prezentowała i omawiała swoje kulinarne dzieła podkreślając ich zdrowotne walory.
Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, wszystkie zespoły pracowały najlepiej jak mogły, wykorzystując swoje produkty.
Po naradzie jury w składzie : pani dyrektor I. Kasińska, pani higienistka szkolna I.Binkowska oraz pani I. Mistrzyk nauczyciel biologii decyzje są następujące:
klasy VII konkurs na estetyczne przygotowanie i zaprezentowanie ,,Zdrowej kanapki”
Wyniki:
I m-sce klasa VII C i VIID
II m-sce klasa VII B
III m-sce klasa VII A
klasy VIII – konkurs na estetyczne przygotowanie i zaprezentowanie ,,Rzeźby owocowej, warzywnej lub owocowo-warzywnej”
Wyniki:
I m-sce klasa VIII B
II m-sce klasa VII C
III m-sce klasa VII D
IV m-sce klasa VIII A
 

ŚRODA 05.02.2020

W środę podczas 6 lekcji na świetlicy szkolnej spotkały się 2 osobowe zespoły klas VII i VIII. Ich zadaniem było rozwiązanie krzyżówki zdrowia, składającej się z pytań dotyczących zdrowia, aktywności fizycznej i chorób cywilizacyjnych oraz odgadnięcie hasła. Do uzyskania było max 24pkt., wyniki przedstawiają się tak:

I m-sce   klasa VIII C i VIII D po 22 pkt
II m-sce     klasa VII B 20 pkt
III m-sce   klasa VII D 19 pkt
IV m-sce klasa VII C 16 pkt
V m-sce   klasa VIII B 14 pkt
VI m-sce     klasa VII A i VIII A po 13 pkt

 
CZWARTEK 06.02.2020

1. TURNIEJ SIATKARSKI KLAS VII.
W czwartkowych zmaganiach reprezentacji klas VII rywalizacja 4 drużyn składających się z 3 dziewcząt i 3 chłopców była na bardzo dobrym poziomie. Uczniowie walczyli do 2 wygranych meczy a walka zawodników była zacięta do ostatniej piłki .
Na drodze eliminacji systemem gry ,,każdy z każdym” wyłoniono zwycięzcę .
Wyniki są następujące:
I miejsce klasa VII C 7 pkt
II miejsce klasa VII A 6 pkt
III miejsce klasa VII D 4 pkt
IV miejsce klasa VII B 1 pkt
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
 
IV m-sce klasa VIII A
 
 
PIĄTEK 07.02.2020
 
W piątek uczniowie klas VIII realizujący projekt „ Trzymaj Formę” pod opieką p I.Flak i B.Rokity uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Gastronomicznych CKZiU w Sosnowcu. Warsztaty prowadziła p. Dorota Paszczela –technolog żywienia. Uczniowie bardzo sprawnie przyrządzali ciasteczka owsiane z bakaliami i miodem, mogli także degustować kolorowy deser na bazie galaretki i jogurtu. W trakcie pieczenia, wysłuchali prelekcji ,, Co zamiast słodyczy?”. Po upieczeniu młodzież mogła degustować a także zabrać dla kolegów i koleżanek przygotowane przez siebie zdrowe smakołyki.
 
 
 
Odsłony: 318

Kampanie i programy