IDEA NASZEGO KMO

Kategoria: KMO-menu Opublikowano: poniedziałek, 26 listopad 2018 Aneta Miodek
Centrum Nauki Koperni wspierając działalność klubów realizuje pewne idee. Nasz klub chce wspierać rozwój,  zainteresowania oraz kompetencje uczniów głównie w obszarze nauk ścisłych i technicznych zgodnie z ideą „KONSTRUKTORÓW MARZEŃ”.

Ogromne znaczenie dla naszego działania miał udział w warsztatach dla nauczycieli  „Konstruuję, więc myślę”, w trakcie VII FORUM KMO. Pozwolił na poznanie czym jest macerspace i jak go pozyskać. Ponadto wizyta na ekspozycjach „Kopernika”, w „Majsternii”, emisja filmu w planetarium, którego fragment poświecono konstrukcjom Leonarda da Vinci, pozwoliły nam stworzyć spójny plan działania.
Na początku będziemy próbowali odtwarzać proste konstrukcje w oparciu książkę pt. „Nazywam się Leonardo da Vinci” oraz materiały z recyclingu pozyskane z programu „Warzywa i owoce”. Będą stanowiły podstawowy materiał budulcowy. Następnie będziemy je udoskonalać i unowocześniać wykorzystując elementy z zestawów do mechaniki Fabryki Pomocy Naukowych w Nysie. W trzecim etapie dodawać takie elementy by konstrukcje wprowadzić w ruch i zaprogramować.

Naszym marzeniem macerspace – mobilny warsztat. Jeśli uda nam się zdobyć na niego fundusze, jego układ będzie nawiązywał do etapów pracy. Od dołu będą przyporządkowane elementy do budowy najprostszych konstrukcji, a w miarę rozwijania swoich umiejętności i wiedzy, będziemy się „wspinać” do góry po kolejne części do składania bardziej zaawansowanych konstrukcji.