Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Wizyta uczniów w Operze Śląskiej

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: wtorek, 29 maj 2018 Ewa Matysek

Jednym z bardziej spektakularnych działań promuzycznych i zarazem pozaszkolnych bez wątpienia jest wizyta uczniów w teatrze operowym. Spektakl w operze to widowisko o szczególnym charakterze, zwykle uczniom nieznane i przez to będące dla nich zupełnie nowym doświadczeniem. Poznanie przez uczniów gatunku operowego w jego realnej formie zdaje się być w sposób naturalny wpisane w powszechną edukację muzyczną. W tym przypadku wszelkie zamienne formy prezentacji (video, TV, a nawet widowisko plenerowe) nie mogą dać tego wrażenia, jakie jest udziałem widza-słuchacza siedzącego w stylowym wnętrzu teatru operowego.

To jedna z istotnych przesłanek powodujących, iż nauczyciel nieodmiennie uznaje za zasadne umożliwić uczniom spotkanie ze sztuką operową. Właśnie dlatego 29.05.2018 r. młodzież klas: 7c i 7d wraz z nauczycielkami: I. Stangel, A. Ubowską, E. Rudzką i B. Rokitą udała się do Bytomia, gdzie na deskach Opery Śląskiej obejrzała "HALKĘ" do muzyki S. Moniuszki i libretta W. Wolskiego.

Twórcą Opery Śląskiej był światowej sławy artysta – Adam Didur. Autorytet, jakim się cieszył, pozwolił w krótkim czasie skupić wokół siebie oddany zespół doświadczonych pracowników i oprzeć tworzoną placówkę na mocnych, wiarygodnych podstawach nazwisk pierwszej klasy artystów, z wysoką pozycją w świecie opery. W kolejnych latach bytomski teatr zyskał opinię pierwszej sceny operowej w kraju oraz tytuł „kuźni talentów”. Dwugodzinne widowisko przyciągało uwagę muzyką graną na żywo, świetnymi scenami zbiorowymi, wokalem, wspaniałą choreografią. "Halka" to opera narodowa, klasyka, którą każdy Polak powinien znać. To było wyjątkowy dzień.

Odsłony: 1503

Kampanie i programy