Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Adwentowy Kiermasz Misyjny 2018

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: środa, 12 grudzień 2018 Aneta Miodek

Już tradycyjnie, w Adwencie pomagamy polskim misjonarzom, którzy pracują na Czarnym Lądzie. Troszczą się szczególnie o edukację i poprawę warunków życia najmłodszych Afrykańczyków, bo jak mówi afrykańskie przysłowie: „Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba…”
Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie przyjęli nasz szkolny kiermasz misyjny, a wraz z nim wykonane przez nas świąteczne stroiki i ozdoby choinkowe. 

Słowa uznania kierujemy przede wszystkim pod adresem naszych niezawodnych Mam i Babć, które przygotowały przepyszne wypieki: smaczne ciasta, kolorowe babeczki i pachnące pierniczki. Dochód z kiermaszu, w kwocie 719 zł, został wpłacony do Karmelitańskiego Biura Misyjnego w Sosnowcu i będzie przeznaczony jako cegiełka na budowę szkoły podstawowej w Gitega, w Burundi.
W Gitega polskie misjonarki zorganizowały przedszkole (w poprzednich latach wspomagaliśmy dożywianie tamtejszych przedszkolaków). Dzieci podrosły i nie chciały odejść, a kubek mleka w przedszkolu i miska fasoli chroniły je przed głodem. „Te dzieci bardzo chcą mieć szkołę. Już nawet nazbierały kamieni i mają wielką nadzieję, że ich marzenie się spełni” – pisały misjonarki. I spełniło się! Kamienie nazbierane przez dzieci trafiły do fundamentu budynku powstającej szkoły, która aktualnie ma udostępnione już dwie sale lekcyjne i czeka na rozbudowę. Na razie nieosiągalnym marzeniem jest posiadanie własnej studni, bo w Afryce studnia czystej wody = studnia życia!


                                                                                                                                        Szkolne Koło Misyjne

Odsłony: 1463

Kampanie i programy