FINAŁ XV Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: środa, 26 grudzień 2018 Aneta Miodek

W finałowej części konkursu wzięło udział 93 uczestników z różnych stron diecezji sosnowieckiej: w kategorii plastycznej nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce. Najwięcej konkursowych dzieł przysłano z Sosnowca, ponadto z Dąbrowy Górniczej, Psar, Dobieszowic, Będzina, Sarnowa, Wojkowic Kościelnych, Jaworzna, Gołaczew, Brudzowic. Gratulujemy także wykonania twórczych i oryginalnych 18 prezentacji w kategorii informatycznej.

Promują one nie tylko młode talenty, ale upowszechniają lokalne tradycje związane ze zwyczajem kolędowania. Z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, młodzież zainteresowała się również tematem polskich kolęd patriotycznych. Otóż w tradycji polskiej często łączono tematykę religijną z narodową; odnaleziono kilkanaście utworów śpiewanych na melodię tradycyjnych kolęd, w których skomponowany tekst budził miłość do Ojczyzny, wolę walki o niepodległość i tęsknotę za wolnością…
Wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań życzymy radosnego świętowania i kolędowania oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2019!
WYNIKI XV Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny: „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”

Kategoria przedszkola:

I m. Wojciech Pawelec, lat 4 z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Sosnowcu,
       Nauczyciel przygotowujący: p. Beata Lis-Pawelec
II m. Oliwia Kowalik, lat 6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobieszowicach,
        Nauczyciel przygotowujący: p. Magdalena Polak, p. Kamila Kozieł.
III m. Karol Szklanik, kl. 0 z Przedszkola Miejskiego nr 30 w Sosnowcu,
         Nauczyciel przygotowujący: p. Olga Mika

Wyróżnienia:
Liliana Pasamonik, kl. 0, Szkoła Podstawowa w Brudzowicach,
                               Nauczyciel przygotowujący: p. Sławomira Tajer-Sobańska.
Filip Świerczek, kl. 0 z Przedszkola Miejskiego nr 30 w Sosnowcu,
                               Nauczyciel przygotowujący: p. Olga Mika

Kategoria klas 1 - 3:

I m. Jan Jankowski, kl. 1 SP nr 6 w Sosnowcu,
Nauczyciel przygotowujący: s. Jozuela M. Biernat.
II m. Julia Patro, kl. 1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych,
Nauczyciel przygotowujący: p. Ewa Kyrcz.
III m. Barbara Jałowiec, kl. 3 Zespół Szkół w Gołaczewach,
Nauczyciel przygotowujący: ks. Michał Surma.

Wyróżnienia:
Zuzanna Dzieło, kl. 1 Szkoła Podstawowa w Brudziowicach,
Nauczyciel przygotowujący: p. Sławomira Tajer-Sobańska
Maria Ruchlewicz, kl. 2 SP Specjalna nr 30 w Sosnowcu,
Nauczyciele przygotowujący: p. Aneta Kurpińska-Gulec
Rafał Cichy, kl. 1 SP nr 6 w Sosnowcu,
Nauczyciel przygotowujący: s. Jozuela M. Biernat.
Kinga Marek, kl. 2 SP nr 21 w Sosnowcu.
Nauczyciel przygotowujący: p. Bogusława Seremet.

Kategoria klas 4 - 8:

I m. Karolina Kalista, kl. 8 SP nr 45 w Sosnowcu.
Nauczyciel przygotowujący: p. Beata Szafraniec.
II m. Nikola Klasa, kl. 5 SP nr 20 w Sosnowcu,
Nauczyciel przygotowujący: p. Katarzyna Zmarlak.
III m. Amelia Patej, kl. 5 SP nr 42 w Sosnowcu,
Nauczyciele przygotowujący: p. Ewa Felis.

Wyróżnienia:
Lena Jędryczka, kl. 4 SP nr 3 w Dąbrowie Górniczej,
Nauczyciel przygotowujący: p. Stefania Orlińska.
Filip Pilarczyk, kl. 4 SP nr 42 w Sosnowcu,
Nauczyciel przygotowujący: p. Klaudia Kwiatkowska.

Kategoria informatyczna dla klas 4 - 8:

I m. Magdalena Dołba, kl. 5 SP nr 1 w Będzinie,
Nauczyciel przygotowujący: s. Angelika Jadwiga Grażewicz.
II m. Aleksandra Zygmunt, kl. 4 SP nr 20 w Dąbrowie Górniczej.
Nauczyciel przygotowujący: p. Jolanta Drygała.
III m. Mateusz Nowak, kl. 4 SP nr 1 w Będzinie,
Nauczyciel przygotowujący: s. Angelika Jadwiga Grażewicz.

Wyróżnienia:
Monka Kornas, kl. 8 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobieszowicach,
Nauczyciele przygotowujący: p. Magdalena Polak, p. Tamara Pudo, p. Jolanta Karcz.
Zofia Fik, kl. 6 SP nr 3 w Jaworznie,
Nauczyciel przygotowujący: p. Małgorzata Kołodziejczyk.
Magdalena Woźniak, kl. 8 SP w Psarach,
Nauczyciel przygotowujący: p. Ewelina Kotuła.
Aleksy Poręba, kl. 4 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Sarnowie,
Nauczyciel przygotowujący: p. Magdalena Trzcionka.


Laureatom gratulujemy „niebiańskich” talentów i życzymy wytrwałej pracy nad dalszym rozwijaniem warsztatu artystycznego. Każdy otrzyma indywidualne zaproszenie na galę wręczenia nagród.
Organizatorzy Konkursu

DSC07351.jpg DSC07352.jpg DSC07353.jpg

DSC07354.jpg DSC07355.jpg DSC07356.jpg

DSC07357.jpg DSC07358.jpg DSC07359.jpg

DSC07361.jpg DSC07363.jpg DSC07365.jpg

DSC07366.jpg DSC07367.jpg DSC07368.jpg

DSC07369.jpg DSC07370.jpg DSC07373.jpg

DSC07374.jpg DSC07378.jpg DSC07379.jpg

DSC07380.jpg DSC07381.jpg DSC07382.jpg

DSC07383.jpg DSC07385.jpg DSC07386.jpg

DSC07388.jpg DSC07389.jpg DSC07390.jpg

DSC07391.jpg DSC07392.jpg DSC07393.jpg

DSC07394.jpg DSC07395.jpg DSC07397.jpg

DSC07398.jpg DSC07399.jpg DSC07400.jpg

DSC07401.jpg DSC07402.jpg DSC07403.jpg

DSC07404.jpg DSC07405.jpg DSC07406.jpg

DSC07407.jpg DSC07408.jpg DSC07409.jpg

DSC07410.jpg DSC07411.jpg DSC07412.jpg

DSC07414.jpg DSC07415.jpg DSC07416.jpg

DSC07417.jpg DSC07418.jpg DSC07419.jpg

DSC07420.jpg DSC07421.jpg DSC07422.jpg

DSC07423.jpg DSC07424.jpg DSC07425.jpg

DSC07426.jpg

Odsłony: 2140