Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Teatromani we Wrocławiu

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: środa, 26 grudzień 2018 Nadhi

Ostatnią ,przedświąteczną sobotę 22 grudnia 2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły spędzili we Wrocławiu. Wyjazd z inicjatywy mgr Elżbiety Rudzkiej wprowadził nas w świąteczny klimat dzięki JARMARKOWI BOŻONARODZENIOWEMU.  Pięknie ozdobiony wrocławski rynek, migające światełka, rękodzieła sprzedawane na straganach zrobiły na nas ogromne wrażenie.  To najładniejszy i największy jarmark w Polsce. Głównym celem Teatromanów była OPERA WROCŁAWSKA.Tutaj na dwie godziny przenieśliśmy się w bajkowy świat DZIADKA DO ORZECHÓW z muzyką Piotra Czajkowskiego -najbardziej rozpoznawalnego rosyjskiego kompozytora.

Balet oparty na znanej romantycznej baśni E.T.A. Hoffmanna, odmalowujący w formie XIX wiecznego divertissement świat dziecięcych marzeń i niezwykłość bożonarodzeniowej nocy. Wielką popularność zdobył dzięki atrakcyjnej formie muzycznej, która łączy różnorodne tańce - z kulminacyjnym grand pas de deux w II akcie - luźno związane z rozwojem akcji. W uwerturze przewijają się dwa tematy: skoczny, wesoły marsz dzieci i liryczny, śpiewny temat Klary. Wrocławska inscenizacja porywa bajkową scenografią i fantazyjnymi kostiumami, które rozbudzą wyobraźnię młodej widowni. To był wyjątkowy dzień. Życząc WESOŁYCH ŚWIĄT miłośnikom teatru, serdecznie zapraszamy do naszego grona. Zapisy do P.Elżbiety Rudzkiej (sala 62).

Odsłony: 1257

Kampanie i programy