Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Adwentowy Kiermasz Misyjny 2016

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: środa, 07 grudzień 2016 Aneta Miodek

Dziękujemy wszystkim Uczniom naszej szkoły za czynny udział w szkolnym kiermaszu na rzecz misji. Drogim Rodzicom i Babciom za wspaniałe wypieki: ciasta, ciasteczka i słodkie babeczki…

Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy wesprzeć działalność edukacyjną polskich misjonarek prowadzących szkoły w Kamerunie oraz, tradycyjnie już od kilku lat, przedszkole w Gitega. Uzbieraną kwotę 711 zł wpłaciliśmy do Karmelitańskiego Biura Misyjnego, które zabezpiecza zaplecze materialne i duchowe misjonarkom pracującym na Czarnym Lądzie.

Podczas przygotowań do organizacji kiermaszu uczyliśmy się odpowiedzialności i gospodarności materiałami do naszego rękodzieła, staraliśmy się dobrze zaplanować i zrealizować prace w małych grupach, dzieląc obowiązki według zainteresowań i talentów, a także rozwijać nasze zdolności artystyczne i kulinarne… Dziękujemy za współpracę i przesyłamy afrykańskie przysłowie: „To, co nas zmienia, to nie złote myśli, ale decyzje zrealizowane w czynach…”

                                                                                           Szkolne Koło Misyjne

Odsłony: 1622

Kampanie i programy