Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/siedemgrzechowglownych

Sukces uczniów SP nr 6 w IX Ogólnopolskim Konkursie „Siedem grzechów głównych”

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: niedziela, 09 kwiecień 2017 Aneta Miodek

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Siedem grzechów głównych”, organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Tworząc prace literackie i malarskie, podjęli wyzwanie wypowiedzenia się językiem sztuki na temat postaw i zjawisk moralnych, społecznych, etycznych i religijnych.

Inspiracji trzeba było poszukać w analizie ludzkich skłonności i słabości. Każdy z nas ma inną wrażliwość postrzegania otaczającego świata, stąd tak różnorodne bogactwo pięknych i mądrych wypowiedzi, które stanowiły zobrazowanie tematu artystycznymi środkami wyrazu.

W Pałacu Kultury Zagłębia, 4 kwietnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród, połączonej z wernisażem wystawy konkursowej twórczości, Alicja Swoboda, uczennica kl. 3 otrzymała wyróżnienie za pracę zatytułowaną „Pożerająca otchłań”, również wyróżnienie przyznano Filipowi Wieczorkowi z kl. 2e za wykonanie pracy pt. „Gniew”. Laureatom serdecznie gratulujemy nagród oraz dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli wziąć udział w tym wydarzeniu kulturalnym.

{gallery}siedemgrzechowglownych{/gallery}