Międzyszkolny Turniej Języka Polskiego

Kategoria: Koła polonistyczne Opublikowano: wtorek, 03 kwiecień 2018 Ewa Matysek

27 marca 2018 r. w naszej szkole, w budynku przy ul. Legionów 21 odbył się Międzyszkolny Turniej Języka Polskiego dla uczniów sosnowieckich szkół podstawowych. Uczniowie zmagali się z zawiłościami języka polskiego, pokonali aż 9 konkurencji, musieli wykazać się biegłą znajomością literatury, gramatyki oraz poprawności językowej. Trzyosobowe drużyny z każdej szkoły walczyły o trofeum.

A oto zwycięzcy:
I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 19 w składzie: Maja Lubiszewska, Zofia Urgacz, Wiktoria Dziurkowska (opiekunowie: A. Krawczyk-Piętka, T. Hankus, L. Laskowska),
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w składzie: Marcel Kucybała, Tymoteusz Kaim, Kalina Kordel (opiekunowie: A. Wasyliszyn-Sztaba, D. Daszkiewicz),
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 w składzie: Aneta Kliks, Zuzanna Suchojad, Gabriela Socha (opiekunowie: K. Federowicz-Kuś, J. Cypel, B. Galicka).

Serdeczne gratulacje od organizatorek: A. Ubowskiej, E. Matysek.