Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Uczta Teatromana - "Hamlet"

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: sobota, 19 maj 2018 Ewa Matysek

"Być albo nie być - oto jest pytanie..."

Piątkowie popołudnie Teatromani 6-stki spędzili w Teatrze Stu. Na deskach naszego ulubionego, krakowskiego teatru obejrzeliśmy spektakl HAMLET w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Jeden z najbardziej znanych dramatów Szekspira, arcydzieło teatru elżbietańskiego w Teatrze Stu okazał się prawdziwa ucztą.

Akcja sztuki rozgrywa się prawie w całości na zamku króla Danii w Elsynorze i rozpoczyna się po nagłej śmierci króla Hamleta. Na tron wstępuje jego brat Klaudiusz i żeni się z wdową po Hamlecie – królową Gertrudą. Do kraju wraca z Wittenbergi syn zmarłego króla, również Hamlet, tutaj w rolę jego się wcielił się niezapomniany Michał Mikołajczyk (na zdjęciu). Młody Hamlet próbuje zemścić się na Klaudiuszu za zabójstwo ojca. Na podkreślenie, poza doskonała grą aktorską, zasługuje muzyka, stroje z epoki, scenografia. Znakiem ''zaszczurzonego'' duńskiego królestwa, szpiegów otaczających Hamleta, w spektaklu Jasińskiego stają się szczury - biegające po scenie, chowające się w fałdach sukni Gertrudy, karmione okruchami chleba przez Klaudiusza. Niezapomniana jest tez Ofelia w wykonaniu Doroty Kuduk. To było wartościowe popołudnie. Warto dodać, że edukacja teatralna prowadzona w naszej szkole przez mgr Elżbietę Rudzką ma na celu: uwrażliwienie na piękno, umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa. Od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej: nauczycieli, rodziców i uczniów. Serdecznie zapraszamy pozostałych chętnych do grona Teatromanów.

Odsłony: 1523

Kampanie i programy