Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

MIEJSKA GALA PODSUMOWUJĄCA EDUKACJĘ REGIONALNĄ

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: niedziela, 27 maj 2018 Ewa Matysek

24.05.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z dyrektorką Małgorzatą Mike oraz nauczycielką historii Elżbietą Rudzką wzięli udział w Gali podsumowującej edukację regionalną w naszym mieście. Uroczystość odbyła się w Sali Koncertowej "Muza", a rangę jej podnieśli przybyli na nią goście: Arkadiusz Chęciński- Prezydent Miasta, Zbigniew Byszewski - Pierwszy Zastępca Prezydenta, Mateusz Bochenek - pełnomocnik Prezydenta, posłanka na Sejm RP, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie.

Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Mruk (2c), Filip Dziubiński (2c), Justyna Berak (2f), Antonina Marszałek (2h), Jakub Adamek (2h) i Jakub Olszowy (2h). Gala była uroczystym podsumowaniem lekcji z regionalizmu, które są realizowane w 20 placówkach szkolnych. Celem edukacji regionalnej jest zapoznanie młodzieży z dziejami Małej Ojczyzny, znanymi osobami związanymi z Sosnowcem oraz zabytkami naszego miasta. Przede wszystkim jednak to nauka szacunku dla swojego miasta oraz dumy z tego, że jesteśmy Sosnowiczanami. W SP nr 6 lekcje z regionalizmu prowadzą mgr Ewa Imiolczyk i mgr Elżbieta Rudzka,  które otrzymały podziękowanie za swoją pracę. W trakcie gali została rozstrzygnięta również I edycja Miejskiego Konkursu "Zakochaj się w Sosnowcu ". Z ogromną satysfakcją informujemy, że drużyna uczniów naszej szkoły w składzie JUSTYNA BERAK (2F gim.) i JAKUB ADAMEK (2H gim.) zdobyła II miejsce, wykazując się szeroką wiedzą o Sosnowcu. Nagrodą dla ww jest wycieczka do Warszawy jesienią 2018 roku. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów historycznych. 

Odsłony: 1616

Kampanie i programy