Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021

Filtr

Teatromani w Bielsku Białej

W niedzielę 16.06 Teatromani 6-stki wraz z nauczycielką Elżbietą Rudzką wybrali się do Bielska Białej,  by na Małej Scenie Teatru Polskiego obejrzeć spektakl "SINGIELKA 2".  W roli głównej Alicji , wystąpiła dla nas Anna Guzik. Współczesny spektakl  jest kontynuacją "Singielki", którą mieliśmy pkazję zobaczyć w tym roku i przedstawia dalsze losy Alicji -wokalistki.

Teatromani w Grotesce

Z inicjatywy Pani Elżbiety Rudzkiej piątkowe popołudnie miłośnicy teatru naszej szkoły spędzili w Krakowie.  Na deskach Teatru Groteska obejrzeli spektakl wg Michaiła Bułhakowa "MISTRZ I MAŁGORZATA".

Pierwsze sukcesy najmłodszych uczniów naszej szkoły

Alicja Lison z kl. 1c zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym: „Siedem grzechów głównych”, zorganizowanym przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej oraz 3 miejsce w Diecezjalnym Konkursie: „Święty Jan Paweł II – promieniowanie ojcostwa”, zorganizowanym przez SP nr 42 w Sosnowcu.
Aleksandra Wołek z kl. 2a uzyskała wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Literackim: „List dzieci do Świętego Jana Pawła II”, zorganizowanym przez SP nr 19 w Sosnowcu.
Izabela Kmieć z kl. 2b uzyskała wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie na „Tryptyk Wielkanocny”, zorganizowanym przez SP w Bydlinie. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała również uczennica kl. 5a, Marysia Szyluk.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy zapału w rozwijaniu talentów!

Uczta Teatromana - Next to normal

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest żyć z osobą chorą psychicznie lub cierpiąca na depresję? Myśleliście o tym, jaka jest cena normalności i ile wysiłku codziennie trzeba włożyć, by utrzymać jej pozory? O tym właśnie opowiada „Next to normal” rockowy musical w reżyserii Jacka Mikołajczyka.

Podziękowanie za wsparcie projektu: BUDOWA STUDNI W CZADZIE

Dziękujemy wszystkim uczniom SP nr 6 , którzy włączyli się w ogólnopolski projekt „Szkoła z Misją”, pod hasłem pomaganie przez eko-zbieranie: dobroczynność i ekologia. Koordynatorem zbiórki  w naszej szkole było Koło misyjne.

 

Najbardziej usportowiona szkoła - Gimnazjum nr 16

Gimnazjaliści naszej szkoły wywalczyli I i II miejsce w Klasyfikacji Generalnej Igrzysk Młodzieży Szkolnej na „Najbardziej usportowioną szkołę” w roku szkolnym 2017/2018 w kategorii chłopców I miejsce i II miejsce w kategorii dziewcząt. Serdeczne gratulacje!

Zakończenie sezonu Teatromanów

W czwartek 21.06.2018 r. o godz.18.30 Teatromani naszej szkoły wraz z opiekunką mgr E.Rudzką zasiedli na widowni Teatru Rozrywki, by obejrzeć spektakl "Skrzypek na dachu". Wyjście do chorzowskiego teatru muzycznego zakończyło sezon 2017/2018 miłośników teatru 6- stki. To był wspaniały sezon, pełen nowych doświadczeń i emocji. Żegnamy się na okres wakacji, a po urlopie ponownie startujemy. Serdecznie zapraszamy do grona Teatromanów 6- stki.

Sukcesy polonistyczne gimnazjalistów

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w VI Wojewódzkim Konkursie "Śladami Stefana Żeromskiego" w kategorii szkół gimnazjalnych. I miejsce zdobyli: Zuzanna Bożek - kl. IIb, Zuzanna Gizicka - kl. IIb, Martyna Taszskowska - kl. IIIf, Patryk Sergiel - kl. III g, II miejsce - Izabela Mularczyk - kl. IIIf, wyróżnienie Karolina Suska -kl. IIIb. Uczniowie mieli wykonać przewodnik multimedialny dotyczący życia i twórczości pisarza Stefana Żeromskiego. Opiekunami uczennic są nauczycielki języka polskiego: E. Matysek, B. Kowalik, K. Kukla. Serdeczne gratulacje. 

Uczniowie klasy II c gimnazjum na spektaklu charytatywnym w ECK

21.06.2018 r. uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią E.Rudzką obejrzeli spektakl " Koty" oraz "Dziady". Przedstawienia w wykonaniu grup teatralnych: Granda, Bambino, Krotochwila, Kwadryga, Kreacja i Melpomen miały cel charytatywny. W tym roku uczniowie przekazali 100 zł - cegiełkę na Dom Chłopaków w Broniszewicach. Poza tym młodzież miała okazję obejrzeć na deskach Energetycznego Centrum Kultury im. Jana Kiepury w Sosnowcu występ Martynki Maj - koleżanki z klasy i Natalki Gajdy z kl. 7d. Możemy być dumni z naszych młodych artystek - koleżanek. Serdecznie polecamy!

Fantastycznie spędzony czas w Energylandii

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego w środę 20.06.2018 r. chętni uczniowie klas 7 i gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce do Energylandii. Opiekunami młodzieży były nauczycielki: E. Matysek, D. Groniak, E. Imiolczyk, E. Rudzka, I. Flak, K. Pełka, M. Łuszczek i B. Rokita.
ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski.

"Oskar i pani Róża" w Teatrze Śląskim

W dniu 14.06.2018 r. uczniowie klas 7a, 7b szkoły podstawowej oraz 2c gimnazjum wraz z nauczycielkami: E. Matysek, D. Groniak, E. Rudzką i B. Rokitą zasiedli na widowni Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego, by obejrzeć spektakl "Oskar i pani Róża". Spektakl wyreżyserowany na podstawie książki Schmitta o tym samym tytule to krótka opowieść o małym chłopcu chorym na białaczkę.

Z wizytą w Zamku Sieleckim

W ramach lekcji z regionalizmu 13.06.2018 r. uczniowie klas 2a i 2h wraz nauczycielkami: E. Imiolczyk i E. Rudzką udali się do Zamku Sieleckiego. Tutaj młodzież wysłuchała multimedialnej lekcji dotyczącej historii zamku na przestrzeni wieków oraz poznała dzieje jego właścicieli, min.: hrabiego Renarda. Warto zaznaczyć, że Zamek Sielecki położony na lewym brzegu Czarnej Przemszy to najstarszy obiekt w Sosnowcu. Swoją historią sięga późnego średniowiecza. To była ciekawa lekcja naszej Małej Ojczyzny.

Konkursowe wyróżnienia na forum diecezji

Przesłanie do młodych św. Jana Pawła II: „Wy jesteście przyszłością świata…” stało się mottem VII Diecezjalnego Konkursu „Św. Jan Paweł II – idźmy naprzód z nadzieją!”. Konkurs został zorganizowany przez SP nr 42 w Sosnowcu oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej. Uczennica z kl. 2b Maja Chodecka uzyskała wyróżnienie. Jej praca symbolicznie przedstawia sens niezłomnej nadziei na przykładzie życia Jana Pawła II.

Teatromani w Teatrze Stu na "Wariacjach Tischnerowskich"

Jeśli sądzicie, że ojczyzną filozofii była antyczna Grecja – jesteście w wielkim błędzie. Sztuka filozofowania, właściwie „myndrkowania” narodziła się na Podhalu, a największymi filozofami byli, są i będą – Górale. Przekonali się o tym Teatromani naszej szkoły, którzy w niedzielę 10.06.2018 r. zasiedli na widowni Teatru Stu w Krakowie, by obejrzeć sztukę "WARIACJE TISCHNEROWSKIE. KABARET FILOZOFICZNY". Inicjatorką wyjazdu była mgr E. Rudzka.

Wizyta gości z Walii

Dnia 28 maja 2018 r.nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli jednej z walijskich szkół. Uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz klas siódmych mieli wspaniałą okazję sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w praktyce. Młodzież z obydwu szkół brała udział w warsztatach teatralnych prowadzonych w języku angielskim, w zajęciach integracyjnych prowadzonych w trzech językach: języku polskim, języku niemieckim i języku angielskim.

Diecezjalny Konkurs literacko-artystyczny: „Wypłyń na głębię” – wiwat laureaci!

Uczennice klas 2 naszej szkoły zostały laureatkami Diecezjalnego Konkursu „Wypłyń na głębię”, zorganizowanego przez Zespół Szkół Katolickich w Sosnowcu, pod patronatem Ks. Bp Grzegorza Kaszaka, Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego oraz Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej.

Erasmus + „Uczenie się przez całe życie” w naszej szkole. Tym razem Skørping w Danii

W ramach programu Erasmus+, Akcji K2 - Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, nauczyciele naszej szkoły otrzymali szansę wyjazdu do Skørping w Danii. Był to krótkoterminowy wyjazd kadry szkolnej mający na celu podsumowanie dwuletniej współpracy, omówienie kwestii związanych z zarządzaniem projektem i jego wdrażaniem. W wizycie udział wzięło dwóch nauczycieli z każdej ze szkół partnerskich. Z SP 6 były to pani Justyna Tice (koordynator projektu) i Alicja Janus.

Diecezjalny Konkurs na Przekład Intersemiotyczny: MOJA ULUBIONA KOLĘDA

Proszę kliknąć na obrazku by pobrać regulamin konkursu.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

I tak w ten radosny i rozśpiewany sposób pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017.

Laureaci diecezjalnego konkursu „Wypłyń na głębię”

2 czerwca 2017 r. zakończyła się kolejna edycja diecezjalnego konkursu „Wypłyń na głębię”, organizowanego przez Zespół Szkół Katolickich w Sosnowcu.

"Księżniczka na ziarnku grochu" w wykonaniu 2B

Dnia 16 czerwca 2016 r. w naszej szkole miała miejsce premiera przedstawienia pt. "Księżniczka na ziarnku grochu"
w wykonaniu uczniów klasy II b pod kierunkiem p. Joanny Matusik-Mosurek.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 24 CZERWCA 2016 R.

- KL. I-V - GODZ. 9.00

- KL. VI - GODZ. 11.00

 

Dzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 6

W dniu pierwszego czerwca 2016r odbył się naszej szkole apel sportowy, zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.  

Okazją do jego zorganizowania był Dzień Dziecka, zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro oraz Igrzyska Szkoły Podstawowej nr 6.

Biegamy z Polakami

W piątek 20.05.2016 nasza szkoła wzięła udział w akcji "Cała Polska Biega"

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 przez klasy VI

26 czerwca o godzinie 11:00 pożegnaliśmy uczniów klas VI.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca o godzinie 9:00 uroczystą akademią zakończyliśmy bieżący rok szkolny.

Ostatni dzwonek

25 czerwca 2015 tradycyjnie, jak co roku ostatni dzwonek pożegnał uczniów tegorocznych klas VI.

Darmowe podręczniki dla ucznia

Mistrzostwa SP 6 w piłce nożnej chłopców klas IV

Mistrzostwa SP 6 w piłce nożnej chłopców  zostały rozegrane w dniu 02 czerwca br.

Kampanie i programy