Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Wizyta gości z Walii

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: środa, 06 czerwiec 2018 Ewa Matysek

Dnia 28 maja 2018 r.nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli jednej z walijskich szkół. Uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz klas siódmych mieli wspaniałą okazję sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w praktyce. Młodzież z obydwu szkół brała udział w warsztatach teatralnych prowadzonych w języku angielskim, w zajęciach integracyjnych prowadzonych w trzech językach: języku polskim, języku niemieckim i języku angielskim.

Nasi koledzy z Walii świetnie poradzili sobie z wymową trudnych polskich i niemieckich słów. Rozegrano również towarzyski mecz piłki nożnej. Uczniowie bardzo szybko znaleźli „ wspólny język”. Dzień upłynął w przyjaznej i radosnej atmosferze. Dyrektor Lewis Pengam School zaprosił nauczycieli i młodzież naszej szkoły do odwiedzenia ich w rodzinnym nieście i złożenia wizyty w szkole. Całość imprezy koordynowana była przez panią Martę Kłosowską przy olbrzymiej współpracy pani wicedyrektor Katarzyny Kukli, nauczycieli języka angielskiego pani Justyny Tice i pana Adama Michno. Za część artystyczną odpowiedzialna była pani Bożena Kowalik a zajęcia integracyjne poprowadziła pani Alicja Janus. Oczekujemy, że nasza wizyta w Walii będzie równie udana.

Odsłony: 1508

Kampanie i programy